There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Nové vydání časopisu DŘEVO&stavby právě vyšlo

Prohlédněte si on-line ochutnávku tohoto vydání!

 

Časopis DŘEVO&stavby můžete zakoupit v síti prodejen Geco TabákHDS-Relay, na čerpacích stanicích AgipOMVBenzina a u všech dobrých prodejců tisku. Předplatné včetně starších čísel si můžete objednat v sekci Předplatné. 

Co najdete v novém vydání časopisu DŘEVO&stavby?

titDas517 378

• Celkem 6 článků z redakčních návštěv těch, kteří už postavili před vámi! Tentokrát bude velmi těžké vybírat tu nejhezčí, každý z domů má svou přednost, propracovaný detail anebo osobitý styl.

• Pokračujeme ve Fotoeditorialu, po kladných ohlasech na novou součást minulého čísla zařazujeme fotografie romantické dřevostavby. Plameny z jejího krbu vám v těchto dnech dost možná přijdou vhod.

• Ze seriálu Škola interiéru nemůžeme nevypíchnout Zkratku na špinavé prádlo, která nemálo zaujala pisatelku tohoto textu. Představte si, špinavé prádlo potomků se již nikde neválí, nýbrž cestuje samo skrz dům až k pračce! Další součástí je článek o růžovém a modrém pokoji, který je rádcem pro zřizovatele dětských útočišť.

• Co by podle vašeho pohledu pomohlo rozvoji dřevostaveb? „Domnívám se, že nám dosud chybí koncepce celého odvětví. Dřevozpracující průmysl, který znalostně zabezpečujeme, je v působnostech tří ministerstev... Říká v rozhovoru Ing. Jitka Beránková, Ph.D., ředitelka Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského, Praha, s.p. (VVÚD). „Naši výrobci dřevostaveb se vysilují vzájemnou konkurencí, ale globální konkurenci z Evropy a z Číny nevidí."

• Naše Vize čtenáře uvede do prostředí precizně zpracované kuchyně, která je inspirována starou Anglií, tradicí a úctou k zákazníkovi. Petr Černý u nás zprostředkovává umění anglického nábytkářského řemesla.

• Velmi příjemné zastaveníčko na vás čeká na straně 115, kde najdete malebný a nápaditý dům na stromě. Dá se do něj téměř vstoupit, a to díky jeho atmosféře. A velkým fotografiím...

 

• Chodíte rádi do sauny? Nyní si můžete pořídit saunu, která bude chodit za vámi! Vypravit se na prázdniny s obytným vozem umí kde kdo, ale tahat za sebou saunu na kolečkách chce své.

• I zvířata mají své nároky na bydlení! Přemýšleli jste někdy, že uděláte zvířátkům domeček? Nabízíme několik projektů, na své si přijde nejen kos, sýkorka nebo hmyz. Inspiraci pro typizované obydlí máme i pro ježka, veverku či netopýra. Vše je samozřejmě vyrobeno z lokálních a ekologických zdrojů.

 Stavba domu náročná stejně jako sobotní křížovka? I tak se dá stavění příbytku pojmout, chce to jen použít trochu té zemité alchymie.

• Z technologie se páté číslo tohoto roku věnuje CLT panelům, které ve svém článku Dana Jakoubková nazývá „překližkami na steroidech".

• Na jedné z posledních stránek časopisu se seznamíte s podrobnosti ohledně světlovodů, mezi jejich výhody patří barva světla, která do vnitřních prostorů dodává příjemný a bílý jas.

• Jak se v oboru stavění dřevostaveb řeší chyby? A stávají se vůbec? Ti nejodvážnější a zároveň nejupřímnější z oboru dřevostaveb mluví o svých zkušenostech a postupech řešení ze stavby.

• Neztraťte se v naší tečce! Která je tentokrát ve formě labyrintu... Ale bludiště to není, labyrint má vždy je jeden východ, jednu správnou cestu, tak jako naše životy...

... v novém čísle opět najdete tipy a inspiraci na téma moderních možností dřevostavby a vysněného rodinného domu. Každý náš čtenář v časopise najde svůj lístek na veletrh FOR ARCH, který je zcela ZDARMA.

Děkujeme za vaši přízeň a přejeme příjemné podzimní dny.  • Sdílet: