There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

MSV 2016 s účastí 1700 průmyslových firem (2)

Účast vystavovatelů bude nejvyšší od začátku ekonomické krize v roce 2008. Vedle českých firem - domácích výrobců i zástupců cizích značek - posílila také přímá zahraniční účast. Celkem bude zastoupeno 35 zemí a mezi přibližně 1700 vystavovateli bude polovina zahraničních. Pořadatelé očekávají, že ve dnech 3. až 7. října brněnské výstaviště navštíví nejméně 75 tisíc odborníků z různých průmyslových oborů.

Čína ve velkém stylu, ale i další početně zastoupené státy
Česká ekonomika roste a průmysl ve velkém investuje do nových technologií, což se pozitivně projevuje v zájmu zahraničních vystavovatelů o účast na MSV. Podíl zahraničních účastníků se poprvé v historii přiblíží téměř k 50 procentům. Zásluhu na tom má i početná účast firem z Číny, která byla vyhlášena partnerskou zemí MSV 2016. Velmi reprezentativní čínskou účast zijišťuje CCPIT (China Council for Promotion of International Trade) a jde o součást strategie Číny pro střední a východní Evropu (tzv. agenda „16 + 1“, tj. Čína a 16 zemí střední a jihovýchodní Evropy). MSV Brno bylo zvoleno místem prezentace Číny v celém regionu s cílem navázání užší ekonomické spolupráce, umístění investic a budování nové infrastruktury čínskými firmami. Přihlášeno je více než 150 čínských průmyslových firem z Pekingu, Šanghaje a dalších průmyslových center, jen samotná čínská národní expozice letos obsadí celý pavilon A1 a další čínské firmy se budou prezentovat v pavilonu H. V rámci doprovodného programu proběhne mj. Česko – čínské průmyslové fórum, B2B jednání s českými partnery a slavnostní Čínský večer.

Čínská účast je tak vůbec nejrozsáhlejší zahraniční prezentací na letošním ročníku. Následuje tradičně početná účast Německa, odkud přijede vedle pravidelných vystavovatelů také 28 nových účastníků obsazujících plochu přibližně 500 m2, nejvíce z nich se představí na veletrzích IMT (obráběcí stroje) a WELDING (svařování).

Rozšířila se účast ze Slovenska, které opět chystá oficiální stánek o ploše 150 m2 a tradiční Slovenský národní den. Vůbec největší slovenskou expozici o ploše 200 m2 si objednala společnost Železiarne Podbrezová, která vystavuje v rámci oborového celku materiály a komponenty pro strojírenství. Další velké stánky budou mít vystavovatelé obráběcích strojů TRENS SK a po roce se vracející MAKINO.

Velký nárůst zájmu pořadatelé registrují z Itálie. Největší expozice si pronajali tradiční italští vystavovatelé jako BLM, ADIGE (obor tváření) a MORETTO (zpracování plastů). K italským nováčkům patří například společnosti UNIVER (obor pneumatika a hydraulika), P.E.I. a OMCD (komponenty pro strojírenství). Společnou expozici sedmi italských firem zaštiťuje Italsko-česká obchodní a průmyslová komora.

Tradičně silné zastoupení budou mít také Rakousko a Švýcarsko. V pavilonu Z otevřou oficiální stánky Indie, kterou zastupuje Ministerstvo těžkého průmyslu, a Korea zastoupená agenturou KOTRA (Korea Trade-Investment Promotion Agency). Na veletrhu PLASTEX bude vůbec poprvé vystavovat Portugalský plastikářský svaz, který na rozsáhlém stánku předvede nabídku portugalských výrobců. Zajímavostí je také účast společnosti z Íránu, která bude na ploše 45 m2 představovat svou produkci surových polymerů. Jde o první účast íránské firmy na MSV v novodobé historii, tj. po roce 1989.

MSV16-cerne  • Sdílet: