There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Den otevřených dveří v Národním stavebním centru v Brně byl úspěšný

Smyslem akce „Den otevřených dveří“ bylo prezentovat a přiblížit zájemcům z řad široké veřejnosti nový koncept Národního stavebního centra, který nabízí komentované prohlídky exponátů řady vystavovatelů, komplexní informace a kontakty na firmy a odborníky ze stavebnictví. V rámci akce byl také představen nový projet „Průvodce výstavby rodinného domu“.

 

Jedním z dalších témat Dne otevřených dveří byly i moderní nízkoenergetické a modulové dřevostavby, protože akce byla součástí celostátního Dne dřevostaveb 2017, který organizovala Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD)

DSC03827

V Centru vzorových domů si mohli návštěvníci domy nejenom prohlédnout, ale i osahat, prozkoumat všechny detaily a dozvědět se od kvalifikovaných zástupců a prodejců jednotlivých firem důležité informace, které každý stavebník při svém rozhodování před zahájením výstavby rodinného domu potřebuje, tj. ceny, možnosti financování, průběh stavebního řízení, časový harmonogram zakázky, záruky, vybavení domů technickými zařízeními apod.

Jedním z partnerů akce byla i Realitní společnost České spořitelny a poradenská skupina PARTNERS, jejíž pracovníci radili návštěvníkům v oblastech získání vhodného pozemku pro výstavbu rodinného domu a financování výstavby prostřednictvím hypotečního úvěru.

 DSC03824

Kromě návštěvy vzorových domů byly pro návštěvníky v rámci doprovodného programu připraveny zajímavé přednášky odborníků z praxe a také individuální odborné poradenství v oblastech:

 - výstavba dřevostavby od A do Z včetně výběru kvalitního zhotovitele domu,

- úsporné vytápění tepelnými čerpadly nebo úsporným podlahovým topením,

- financování nového domu hypotečním úvěrem.

Zajímavé byly také přednášky zástupců společností Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., TONDACH Česká republika a XENYLLA s.r.o.

Návštěvníci akce Den otevřených dveří 2017 byli zařazeni do slosovací soutěže o dvacet tři zajímavých cen, které věnovali odborní partneři a vystavovatelé.

Akce Den otevřených dveří 2017 se v areálu Národního stavebního centra v Brně zúčastnilo celkem 1 585 návštěvníků, kteří zde mimo jiné nalezli odpovědi na otázky související s výstavbou nebo rekonstrukcí domu.

 

Za tým Národního stavebního centra

Ing. Vratislav Blaha

Tel: 602 702 743

   • Sdílet: