There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Vláda schválila Novou zelenou úsporám, do programu dá 27 miliard korun

 Program Nová zelená úsporám by měl do roku 2020 poskytnou dotace v celkové odhadované výši 27 miliard korun. Na středečním jednání ho vláda odsouhlasila.

Naváže tak na stejnojmenný program, který začal letos v srpnu. V rámci něj žádají lidé o dotace na zateplení rodinných domů. Návrh by podle předkládajícího ministerstva životního prostředí (MŽP) měl podpořit i zaměstnanost.

MŽP také očekává do konce letošního roku podíl výnosu z emisních povolenek, který bude určený pro Novou zelenou úsporám, ve výši 1,2 miliardy korun.

Podle ministra životního prostředí Tomáše Podivínského (KDU-ČSL) jde o významné prorůstové opatření, které podpoří českou ekonomiku. "Program z jedné investované koruny přinese zpět do našeho hospodářství minimálně tři další koruny, jak prokázala praxe Programu Zelená úsporám," uvedl Podivínský.

V předchozím programu se podle MŽP zateplilo 36 tisíc rodinných a šest tisíc starých bytových domů. MŽP odhaduje, že by každá investovaná miliarda mohla přinést 2700 pracovních míst a podpořit tak regionální malé a střední firmy a živnostníky.

Více informací také na: www.nzu2013.cz

Zdroj: Ihned.cz  • Sdílet: