There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Zveme Vás na veletrh FOR PASIV 2015 v Praze

Národní stavební centrum Vás zve na veletrh FOR PASIV 2015, který se uskuteční ve dnech 22.-24.1.2015 v prostorách PVA EXPO PRAHA. Náš stánek naleznete v Hale 2, číslo 2C34.

Jedná se o veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových budov, souběžně konaný s veletrhy STŘECHY PRAHA a SOLAR PRAHA.

Termín: 22. – 24. 1. 2015
Místo: PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany

  • jediný odborný veletrh v České Republice se zaměřením na energetickou náročnost budov a šetrné budovy (jejich výstavbu, provoz a likvidaci), připravovaný na základě poptávky vystavovatelů a v návaznosti na schválené legislativy
  • setkání odborné a laické veřejnosti
  • poradenské centrum
  • konference, přednášky a školení na jednom místě


Aktuálně:

Častým argumentem odrazujícím stavebníka od realizace pasivního domu je suché konstatování o vysoké pořizovací ceně a nenávratnosti vložených investic. Tento argument však nebývá založen na reálné zkušenosti, a pokud ano, poukazuje spíše na neochotu autora projektu řešit požadavky investora za přijatelných finančních podmínek. Ekonomickou výhodnost pasivních domů nyní doplňuje i finanční podpora poskytovaná na jejich výstavbu v programu Nová zelená úsporám, a to formou dotace 435 000 Kč, nebo 585 000 Kč podle dosaženého energetického standardu. Z toho částka ve výši 35 000 Kč připadá na fázi projektové přípravy a měření průvzdušnosti obálky budovy. Cílem programu je motivovat investory k úpravě projektu a kompenzovat navýšení projekčních a případně také investičních nákladů souvisejících s dosažením požadovaných parametrů. Podpora bude poskytována až do roku 2020. Každý, kdo se v této době chystá stavět rodinný či bytový dům, má možnost si jej pořídit v energeticky nejlepším možném standardu.


VÍCE INFORMACÍ SE DOZVÍTE NA CHYSTENÉM VELETRHU FOR PASIV, který otevře své brány a poradenské centrum ve čtvrtek 22. ledna v prostorách PVA EXPO PRAHA, nebo v titulu PASIVNÍ DOMY ... jak se staví a jak se v nich bydlí

(Vydavatel: PRO VOBIS, s.r.o.)

domek 

   • Sdílet: