There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Stavební veletrh IBF přináší nové možnosti podnikání

 Stavební veletrh IBF přináší nové možnosti podnikání
Stavební veletrh IBF, který se koná od středy 22. do soboty 25. dubna 2015, nabídne nové možnosti podnikání. Opět po roce se stane jak místem pro představení nových technologií a technických řešení, tak i setkáním odborníků ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Souběžně se uskuteční také veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Na jednom místě tak budou k dispozici novinky a trendy jak pro samotnou stavbu, rekonstrukci, tak i pro kvalitní a zdravotně nezávadné vybavení interiéru.

Obnova historických a církevních staveb
Zahajovací konference veletrhu se zaměří na problematiku církevních a historických staveb z pohledu stavby, obnovy a správy jednotlivých objektů v kontextu novelizace zákona o památkové péči. Ministerstvo kultury ČR představí základní principy připravovaného zákona o ochraně památkového fondu a financování obnovy a údržby památek prostřednictvím specializovaných programů. Stranou pozornosti nezůstane ani péče o kulturní dědictví ve světle procesu částečného majetkového vyrovnání mezi státem a církvemi. Další blok konference se zaměří na příklady realizace obnovy památek, historických a církevních staveb. Generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr zde představí Centrum stavitelského dědictví v Plasích. Speciálním exponátem, který bude k vidění po celou dobu konání veletrhu, bude model kopule Národního muzea.

20. Mezinárodní sympozium mosty
Tradiční součástí doprovodného programu je již 20. Mezinárodní sympozium mosty, které se letos koná s mottem Mosty – stavby spojující národy a generace. Tematicky se sympozium bude věnovat například mostním objektům v ČR, vědě, výzkumu, projektům a jejich realizaci. Další blok se pak zaměří na mosty v Evropě a ve světě. Na sympoziu budou uděleny diplomy „Mostní dílo 2013" v kategorii I. Novostavba a v kategorii II. Oprava nebo přestavba a čestná uznání za celoživotní práci v oboru mosty. Sympozium je zařazeno do programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT - A3 - 2 body a systému celoživotního profesního vzdělávání členů ČKA - 4 body.

Jak správně zvolit vhodné osvětlení do domácnosti
Další nový projekt stavebního veletrhu IBF se bude věnovat poradenství s výběrem vhodného typu osvětlení do domácností. V rámci pavilonu P budou vytvořeny vzorové místnosti jako je pracovna, kuchyň, jídelna a koupelna, které budou osvětleny různými druhy svítidel. Návštěvníci si je tak budou moci v reálných podmínkách vyzkoušet. Tyto praktické ukázky budou doplněny doprovodným programem a poradenským centrem. Projekt připravujeme ve spolupráci se společnostmi OSRAM Česká republika, Pražská energetika a ABB. Jedná se o jedinečnou možnost prezentace také pro všechny výrobce světel a svítidel.

Veletrh PTÁČEK při veletrhu IBF
Souběžně se Stavebním veletrhem IBF bude probíhat v pavilonu V i Veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK - velkoobchod, který bude zpřístupněn široké veřejnosti v pátek 24. a v sobotu 25. dubna. V rámci této akce představí společnost PTÁČEK - velkoobchod, a. s. svoji nabídku výrobků více než 130 dodavatelů z oboru topení – plyn – voda – sanita – inženýrské sítě.

S volbou střešní krytiny poradí anketa Střecha roku!
Kolik mě bude střecha stát? Kdo mi střechu zhotoví? Tyto dotazy si klade většina investorů při rekonstrukci nebo stavbě střechy.  Na poslední dva dotazy najdou investoři odpovědi většinou lokálním poptáním nejbližších pokrývačů, tesařů nebo klempířů. Kdo jim ale poradí, který střešní materiál je pro jejich střechu opravdu ten NEJ? Odpověď na tuto otázku bude hledat v druhém ročníku anketa Střecha roku 2015. V letošním roce se také nově uděluje cena projektantů a stavbyvedoucích! Další novinkou je pak volba nejlepšího hobbymarketu. Slavnostní vyhlášení proběhne v dubnu na stavebním veletrhu IBF v Brně.

Již jsou přihlášeni – přidejte se k nim!
Ačkoliv od prvního termínu uzávěrky přihlášek uplynulo pouze několik dní, již dnes je zřejmý nárůst počtu vystavovatelů o více než 10 %. Z přihlášených firem můžeme jmenovat například z oboru elektroinstalační techniky a materiálů ABB s. r. o. Elektro-Praga, ELKOV elektro, Legrand, OSRAM Česká republika, Snaggi Lighting, z vytápěcí techniky pak třeba firmy Jaroslav Cankař a syn ATMOS, ABX, Kovarson, Esel Technologies, Fénix Trading nebo Metax Krby. Z dalších firem jmenujme například firmy RD Rýmařov, Hella stínící technika, Fenestra- střešní okna, Brased Eurotextil, PUR IZOLACE, John Guest Czech, ACOND, BEAM ČR, TRIDO, LOMAX, SWN Moravia, Xella CZ, Klinker centrum, HELUZ  cihlářský průmysl, FERRUM, FORMAT 1, PRAŽÁK, MASLEN CZ,Kámen Becke Moravia, HK-Dřestav, ATRIUM, GEKKON International, VEZEKO nebo v neposlední řadě Wienerberger.


Více informací naleznete na www.ibf.cz

MIK 0274

MIK 0627  • Sdílet: