There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Poradenské středisko pro úsporné vytápění a větrání

 

V současné době se klade velký důraz na snižování energetické náročnosti staveb a využívání obnovitelných zdrojů energie. Důvodů je více: Snaha o ochranu životního prostředí a zachování nerostného bohatství Země, ale i potřeba obyvatel ušetřit co nejvíce finančních prostředků a docílit lepších životních podmínek.

Při stavbě nového domu se dnes dbá především na to, aby se zamezilo úniku tepelné energie, tj. aby byl dům dostatečně zaizolovaný. Toto je však jen jedna cesta, jak dojít k energetickým úsporám, ale existuje i jiná, mnohem efektivnější, která spočívá v tom, že využijeme obnovitelné energie. Prostřednictvím energeticky úsporných zařízení jako jsou např. tepelná čerpadla, můžeme získat spoustu tepelné energie „zadarmo“ - ze vzduchu, ze země nebo z vody. Jiná úsporná zařízení, jako jsou rekuperační jednotky, nám umožní větrat s minimální ztrátou tepla. Díky těmto novým technickým prostředkům můžeme minimalizovat náklady na vytápění (či chlazení) i na ohřev teplé vody.

Je to nesrovnatelně levnější cesta než zateplování fasád a to současně s vyšším ekonomickým efektem. S kvalitním tepelným čerpadlem lze dosáhnout poměrně snadno snížení nakupované energie na vytápění a ohřev vody o 50 až 70 %, což je výrazně více než při zateplování, kdy za vyšších investičních nákladů se sníží spotřeba tepla obvykle jen cca o 30 max. 40 %.

Vzhledem k tomu, že ne všichni se v oblasti energetických úspor dobře orientují, bylo v jednom ze vzorových domů v Národním stavebním centru v Brně založeno „Poradenské středisko pro úsporné vytápění a větrání“. Toto poradenské středisko provozuje firma TERMO KOMFORT, s.r.o., která má v oboru energetických úspor bohaté zkušenosti. Tepelná čerpadla navrhuje a instaluje již od roku 1990 (i když tehdy ještě v rámci služeb JME).

Ve vzorovém domě vám ochotně poradí, jak energeticky úsporně docílit tepelného komfortu, jak levně ohřívat teplou vodu nebo jak přivést do domu čerstvý vzduch aniž by se muselo teplo větrat okny atd. Navíc si lze úsporná zařízení prohlédnout „v provozu“ a tak se třeba na vlastní oči přesvědčit, jak takové zařízení vypadá, vlastnoručně si ho „osahat“ nebo si na vlastní uši poslechnout, že kvalitní tepelné čerpadlo ve skutečnosti není tak hlučné, jak jste si mysleli.

Ten, kdo si přeje být co nejvíce nezávislý na nakupovaných energiích, má možnost zjistit i to, jak funguje malá fotovoltaická elektrárna, určená pro výrobu elektrické energie. Tato spolu s dalšími úspornými zařízeními povyšuje vzorový úsporný dům do kategorie domů nulových, tj. domů, jejichž potřeba tepla se blíží nule.

Provozovatel poradenského střediska, společnost TERMO KOMFORT, s.r.o., nabízí mimo poradenství také zpracování návrhů a projektů na konkrétní řešení, s využitím tepelných čerpadel, rekuperačních jednotek a úsporné tepelné techniky z oboru elektro, což jsou například akumulační kamna nové generace, různé konvektory a sálavé vytápěcí systémy.

Poradenské středisko navazuje na aktivity Asociace pro využití tepelných čerpadel a Cechu topenářů a instalatérů ČR, firma TERMO KOMFORT je jejich aktivním členem.

Mimo poradenskou činnost probíhají ve středisku i odborné přednášky pro studenty či veřejnost, konzultace s projektanty i pracovníky z oboru vytápění nebo se stavebními firmami. Přijďte se i vy seznámit s moderní technikou, která má před sebou velkou budoucnost a pro některé se již dnes stává samozřejmostí.

Na Vaši návštěvu se těší:

Poradenské středisko firmy TERMO KOMFORT, s.r.o.
Úsporný dům na výstavišti BVV – EDEN 3000, Bauerova 10, 603 00 Brno
tel.: 545 213 628, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.termokomfort.cz,  www.dimplex.cz

Poradenske stredisko TERMO KOMFORT

 

 

 

   • Sdílet: