There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Pozvánka na veletrh IBF 2015 v Brně

Zveme Vás na veletrh IBF 2015, kterého se taktéž účastníme. Najdete nás v pavilonu P u stánku číslo P 159. Více o tématech veletrhu se dozvíte níže.

 

Obnova historických staveb, úspory energií a další aktuální témata na stavebním veletrhu IBF

Stavební veletrh IBF, který se koná od středy 22. do soboty 25. dubna 2015, se opět po roce stane jak místem pro představení nových technologií a technických řešení, tak i setkáním odborníků ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Souběžně se uskuteční také veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Nabídku vystavovatelů doplní odborný doprovodný program, který se věnuje mnoha více než aktuálním tématům.

Novinky, trendy a bezplatné odborné poradenství

Vystavovatelé stavebního veletrhu IBF představí novinky a trendy ve všech oborech stavebnictví a technického zařízení budov, nezávislá poradenská centra pak umožní porovnat různé alternativy řešení konkrétních plánů na stavbu či rekonstrukci a nalézt tak optimální řešení. Poradenská centra jsou k dispozici po celou dobu konání veletrhu a to zcela zdarma. Organizována jsou ve spolupráci s oborovými asociacemi a svazy a budou se věnovat například problematice správných technologických postupů, aplikaci právních norem či energeticky úspornému stavění. Stranou pozornosti nezůstane ani problematika technického zařízení budov.

Témata, která hýbou nejen světem stavebnictví

Nabídku vystavovatelů doplní odborný doprovodný program, který se bude věnovat mnoha tématům aktuální nejenom ve světě stavebnictví. Zahajovací konference se zaměří na problematiku církevních a historických staveb z pohledu stavby, obnovy a správy jednotlivých objektů. Z dalších témat můžeme zmínit například trvale udržitelné stavebnictví, geodézii ve stavebnictví a průmyslu, inovace a technologie v rozvoji regionů, podoby současné modulární architektury nebo inteligentní budovy a města.

Nová zelená úsporám a Operační program Životní prostředí na stavebním veletrhu IBF

Aktuální výzvy a dotační možnosti zaměřené na úspory energií a lepší způsoby vytápění obytných domů, které nabízí program Nová zelená úsporám, a také novinky v Operačním programu Životní prostředí 2014–2020 vám představí Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR. Denně od 13 hodin a poté v každou celou hodinu se můžete také zúčastnit seminářů na našem stánku, kde vám představíme postup k získání dotace v programu Nová zelená úsporám krok za krokem.

Novela zákona o památkové péči a možnosti financování

Zahajovací konference veletrhu se zaměří na problematiku církevních a historických staveb z pohledu stavby, obnovy a správy jednotlivých objektů v kontextu novelizace připravovaného zákona o ochraně památkového fondu a financování obnovy a údržby památek prostřednictvím specializovaných programů. Stranou pozornosti nezůstane ani péče o kulturní dědictví ve světle procesu částečného majetkového vyrovnání mezi státem a církvemi. Další blok konference se zaměří na příklady realizace obnovy památek, historických a církevních staveb. Speciálním exponátem, který bude k vidění po celou dobu konání veletrhu, bude model kopule Národního muzea.

Navrhování a realizace střech, chyby a problémy v navrhování a realizaci plochých a šikmých střech

Konference, která se uskuteční v rámci Fóra střech, nabídne detailní informace o navrhování střech při použití různých střešních materiálů (tepelných izolací či střešních krytin). Tématem přednášek budou také nejčastější chyby střech, jejich příčiny a následky při navrhování a realizaci. Účast přislíbili techničtí odborníci s dlouholetými zkušenostmi a praxí v navrhování či realizaci střech.

Podoby současné modulární architektury

Celodenní mezioborová konference jejíž hvězdou festivalu bude chilský architekt Sebastian Irarrazaval, který je jednou z výrazných postav jihoamerické architektonické scény. Architekt Irarrazaval vystavoval například na bienále v Benátkách, kromě vlastní architektonické praxe vyučoval na MIT, University of Arizona a v současnosti vede atelier na Pontificia Universidad Católica de Chile. Sebastian Irarrazaval bude doplněn o odborníky jak z České republiky, tak ze zahraničí, přičemž se program konference zaměřuje na komplexní vnímání modulární výstavby. V programu se řečníci dotknou jak samotné technologie a architektury, tak urbanismu či možností využití modulární architektury k oživení veřejného prostoru.

Chystáte se stavět dřevostavbu? Navštivte veletrh DSB!

Zájemci o dřevostavby by si neměli nechat ujít veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který se koná souběžně se stavebním veletrhem IBF. Nabídku vystavovatelů doplňuje doprovodný program, poradenském centrum zaměřené na všechny otázky dřevěného stavění a bydlení v dřevostavbě. Stranou pozornosti nezůstane ani problematika péče o dřevo. Praktickou inspiraci z hotových dřevěných montovaných domů nabídne Stavební centrum Eden 3000, které se nachází v blízkosti brněnského výstaviště.

Veletrh PTÁČEK při veletrhu IBF

Souběžně se Stavebním veletrhem IBF bude probíhat v pavilonu V i Veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK - velkoobchod, který bude zpřístupněn široké veřejnosti v pátek 24. a v sobotu 25. dubna. V rámci této akce představí společnost PTÁČEK - velkoobchod, a.s. svoji nabídku výrobků více než 130 dodavatelů z oboru topení – plyn – voda – sanita – inženýrské sítě.zákona o památkové péči. Ministerstvo kultury ČR představí základní principy. Získejte vstupenku na veletrh výhodněji!

Chcete navštívit veletrh výhodněji? Zakupte si vstupenku online! Zvýhodněné vstupenky získáte na www.bvv.cz/ibf – odkaz VSTUPENKY & REGISTRACE. Vyberte stavební veletrh IBF, zaplaťte online, a navštivte veletrh za 80 Kč. Sleva platí pouze pro úspěšně provedenou online platbu.

Více informací naleznete na www.ibf.cz

IBF1 IBF2

   • Sdílet: