There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Den dřevostaveb 2015 v Národním stavebním centru v Brně byl úspěšný

 

Asociace dodavatelů montovaných domů a Národní stavební centrum s.r.o. v Brně zorganizovali pro všechny příznivce dřevostaveb, zejména však pro ty, kteří se pro výstavbu svého nového dřevěného domu teprve rozhodují, již druhý ročník marketingové akce pod názvem „Den dřevostaveb 2015“. 

Cílem akce bylo propagovat u široké veřejnosti kvalitní dřevostavby a to zejména vzorové domy. Vzhledem k tomu, že se obdobný podnik těší velké oblibě v zahraničí, a to zejména v BRD, Rakousku a na Slovensku, rozhodli se ADMD a NSC uspořádat podobnou akci i v České republice. Význam akce podtrhlo také to, že ve stejném termínu se Den dřevostaveb konal ve většině zemí Evropy, jejichž Asociace jsou sdruženy do Evropského svazu montovaných domů (European Federation Of Premanufactured Building).

„Den dřevostaveb 2015“ se konal v sobotu dne 25. 4. 2015 od 10:00 do 18:00 hodin, kdy byly otevřeny a veřejnosti zpřístupněny vybrané vzorové a referenční stavby členských firem ADMD na území celé České republiky. Celkem si mohli zájemci o kvalitní dřevostavbu prohlédnout vybraných 28 domů od 12-ti členských firem sdružených v ADMD.

Letos se jednalo již o druhý ročník pořádaný na území ČR a v NSC v Brně. Akce byla z pohledu organizátorů, úspěšná, protože domy, které byly prezentovány, si přišlo prohlédnout několik tisíc návštěvníků.

Potěšující je také to, že obchodní zástupci a stavební poradci jednotlivých firem, kteří vzorové a referenční domy osobně prezentovali, zaznamenali celkem, 181 kontaktů resp. adres na vážné zájemce o dřevěný montovaný dům. Tím byl naplněn smysl akce, tj. poskytnout zájemcům o výstavbu dřevostavby komplexní a kompetentní informace o dřevěných montovaných domech, prezentovat a přiblížit moderní dřevostavby, jejich konstrukci, vlastnosti a samotnou technologii výstavby.

Den dřevostaveb 2015 tak umožnil široké veřejnosti si domy nejenom prohlédnout na vlastní oči, ale i osahat, prozkoumat všechny detaily a dozvědět se od kvalifikovaných zástupců a prodejců jednotlivých firem všechny potřebné informace, které při svém rozhodování potřebují a to např. o cenách, možnostech financování, průběhu stavebního řízení a časovém harmonogramu zakázky, záruce, vybavení domů domovní technikou apod.

 

Největší návštěvnost a zájem veřejnosti byla zaznamenána v areálu Národního stavebního centra resp. Centra vzorových domů EDEN 3000 na Bauerově ulici č. 10 v Brně (vedle areálu BVV), kde si mohli zájemci o dřevostavby prohlédnout více domů najednou a kde navíc pro návštěvníky probíhal zajímavý doprovodný program např. odborné poradenství a konzultace v oblasti výstavby nízkoenergetických domů, přednášky o dřevostavbách, tepelných čerpadlech, řízeném větrání, bazénech apod.). Nechyběly ani akce pro děti, soutěže, hudba, občerstvení apod.

Hlavním mediálním partnerem „Dne dřevostaveb 2015“ byl v České republice renomovaný odborný časopis Dřevo&Stavby, který se nejenom významně podílel na propagaci akce, ale navíc připravil a věnoval poukázky na roční předplatné časopisu Dřevo&Stavby pro prvních pět návštěvníků každého vzorového domu.

Pozitivní je, že akce přinesla všem zájemcům resp. návštěvníkům nejenom zkvalitnění a prohloubení znalostí a informací při rozhodování se o výstavbě nového domu, ale také nové kontakty na firmy a odborníky z praxe. Z pohledu ADMD a oboru akce výrazně přispěla k dalšímu posílení pozitivního vnímání a povědomí o dřevostavbách, jejichž podíl na trhu rodinných domů v ČR dosahuje již 10 %.

 

Den dřevostaveb 2015 také zvýšil již dnes kladné vnímání kvalitních dřevěných montovaných domů realizovaných členy Asociace dodavatelů montovaných domů (www.admd.cz), kteří jsou všichni certifikováni a průběžně auditováni dle Dokumentu národní kvality (DNK).

Sám jsem se během akce setkal s několika vážnými zájemci o novou dřevostavbu, kteří se rozhodli smlouvu o dílo uzavřít ještě do konce května letošního roku a mohou se tedy již těšit, že se před vánocemi nastěhují a budou si užívat příjemného a energeticky úsporného bydlení ve své nové kvalitní dřevostavbě.


Ing. Vratislav Blaha, CSc.
předseda Asociace dodavatelů montovaných domů a
obchodní manažer Národního stavebního centra v Brně

drevostavby 1  drevostavby2  • Sdílet: