There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Soutěž Stavba roku 2015

Stavba roku zaznamenala nejvyšší počet přihlášek v historii soutěže! Letošní 23. ročník soutěže Stavba roku je z hlediska počtu přihlášených projektů nejúspěšnějším v celé své historii! 

Prestižní přehlídka českého stavitelství, soutěž Stavba roku, se tento rok může pochlubit nejvyšším počtem přihlášek za celou dobu svého trvání. Konečný počet přihlášek se vyšplhal na číslo 72.
„To je zhruba o 20 % více, než je průměrný počet přihlášených za každý rok a nás tento úspěch samozřejmě velmi těší,“ uvedla Petra Miškejová z Nadace ABF.
Dalším velkým úspěchem letošního ročníku Stavby roku jsou rovněž proinvestované náklady staveb přihlášených do soutěže. Ty činí celkem 42 miliard, což je podle výsledků průzkumu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství 10% veškerých prostavěných finančních prostředků v České republice za rok.
Přihlášky pro letošní ročník byly otevřeny od dubna do začátku června. Šanci na ocenění nejprestižnější soutěže českého stavebnictví mají stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného prostoru, úpravy krajiny, bytové i nebytové budovy, dopravní a inženýrské stavby i zcela specifická stavební díla. Titul Stavba roku bude porota udělovat 5 stavbám, a to bez rozlišení pořadí a kategorií.

Titulem Stavba roku 2014 se pyšní například pasivní dům pro seniory, obchodní centrum Šantovka v Olomouci, nově zrekonstruovaná lanová dráha na Sněžku, Svět techniky v Ostravě Vítkovicích, Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi i Středoevropský technologický institut CEITEC postavený v Brně.
Ani tento rok nebude mít sedmičlenná porota soutěže, sestavená z odborníků, snadnou práci. Jejím prvním úkolem bude vybrat z přihlášených staveb ty, které postoupí do užšího výběru. Ten porota oznámí na slavnostním Nominačním večeru Stavba roku 2015 na podzim letošního roku.
Stavba roku, která je organizovaná Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, vznikla v roce 1992 a je nejprestižnější soutěží na poli české architektury.

Fotogalerie

Letecké muzeum Metoděje Vlacha OC Šantovka Rodinný dům LF

Popis (zleva): Obr. 1. Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi. Obr. 2. Obchodní centrum Šantovka v Olomouci. Obr. 3. Rodinný dům  LF. 

Kontakt

pouze pro média: 

Eva Dömény
Focus Agency, s.r.o.
Štefánikova 43a, Praha 5
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | (+420) 607 044 514)  • Sdílet: