There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

NSC vás zve na seminář Příběhy domů II.

ÄŒÃst 2.2

Národní stavební centrum ve spolupráci se stavebním sdružením EKODŮM Vás zvou na seminář o ekologicky šetrných stavbách. Činnost spolku klade důraz na minimální až zápornou hodnotu ekologické stopy. Na semináři Vám představí jak nahradit mnohdy toxické materiály, za materiály přírodní či přirozené pro danou lokalitu. Jejich nekonvenčí pohled na stavbu přesto dosahuje nízkoenergetického či dokonce pasivního standardu. 

Příběhy domů Vám poodhalí pozadí staveb z pohledu klienta a jeho spolupráce s projektantem či architektem. 

Sobotní seminář Vám představí současné metody přírodního a ekologického a zároveň ekonomického stavitelství na příbězích jednotlivých domů od projektu až po realizaci a užívání. Jedna přednáška = jeden dům. Domy představí architekt se stavitelem či majitelem pro získání komplexní představy o celém procesu. V nedělním programu proběhnou exkurze, v které máte ojedinělou možnost navštěvy realizovaných staveb z šetrných materiálů a přírodě blízké zahrady. Součástí bude diskuze s architekty a obyvateli. Bude tak možné získat širší zpětnou vazbu pro potenciální stavitele i odbornou architektonickou veřejnost.

Konference navazuje svým formátem na úspěšný první ročník. Sobotních přednášek o jednotlivých stavbách se zúčastní jako přednášející nejen architekti, ale i obyvatelé těchto staveb. V neděli jsou naplánovány tři okruhy exkurzí, jejichž náplní bude návštěva cca čtyř realizovaných staveb a jedné realizace přírodě blízké zahrady. Budete tak míti možnost nahlédnout pod pokličku tohoto "alternativního bydlení".

Bližší informace o programu naleznete na ZDE.

   • Sdílet: