There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Veletrhy úsporného bydlení navštívilo téměř 20 000 lidí

                                    cesty dreva                                                              PASIV RED velke

 
Ve dnech 21. – 23. ledna 2016 proběhly v areálu PVA EXPO PRAHA veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA. Téměř 20 000 návštěvníků, které souběh veletrhů do Letňan přilákal, zhlédlo novinky v oboru úsporného bydlení a dřevostaveb. Návštěvníci ocenili pestrý výběr odborných přednášek a konferencí i zajímavou prezentaci zastoupených firem. Velký zájem byl o Poradenské centrum. Příští ročník veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA se uskuteční od 9. do 11. února 2017. Čtvrtý ročník veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV byl letos poprvé doplněn o projekt CESTY DŘEVA. Na ploše 6070 m2 se představilo celkem 120 vystavovatelů ze čtyř zemí světa. Veletrh FOR PASIV představil celkem 72 vystavovatelů, na veletrhu CESTY DŘEVA bylo k vidění 48 vystavovatelů. Součástí veletrhů bylo i 1. postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. „Cílem letošních veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA bylo nabídnout koncovému zákazníkovi ucelenou představu o bydlení v úsporném domě či dřevostavbě. Zájem o takové bydlení rok od roku roste, a to nejen z důvodu programu Nová zelená úsporám. Tomu odpovídá výrazný růst souboru veletrhů, nabídka jednotlivých vystavovatelů i návštěvnost, která byla meziročně o více než 10 % vyšší. Ideální je také oborové spojení s veletrhem STŘECHY PRAHA,“ říká ředitel obchodního týmu Martin František Přívětivý. Velký zájem byl kromě atraktivních expozic vystavovatelů o zajímavý doprovodný program veletrhu čítající celodenní přednášky a konference, jejichž kapacita byla do posledního místa zaplněna. Specialisté v Poradenském centru nabídli zdarma odbornou pomoc ohledně plánování a realizace stavby, možností financování nebo čerpání dotací z programu Nová zelená úsporám. Návštěvníci se zapojili do návštěvnických soutěží o poukazy na projektovou dokumentaci. K vidění byly na veletrhu i fotografie úsporných domů, které se v soutěži Pasivní dům roku dostaly do finále. Velké obliby se dočkala i Hala 2D, která byla věnovaná dětem. Ty mohly vyzkoušet dřevěné stavebnice, hřiště ze dřeva nebo si užít interaktivní výstavy.
Souběžně s veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA proběhly také veletrhy STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA, ŘEMESLO PRAHA a 1. postupové kolo oblíbené Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO.

Příští ročník veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA se uskuteční od 9. do 11. února 2017.

FOR PASIV CESTY DREVA 2016 pasiv2016

 

Při veletrhu FOR PASIV 2016 byla za účasti zástupce Centra pasivního domu a redakce PRO VOBIS, s.r.o. pokřtěna ročenka Pasivní domy 2016, která je věnována bydlení a stavbě energeticky vysoce úsporných domů.

Ročenka je věnována realizaci pasivních domů nejen ze dřeva. Přináší aktuální témata a reflektuje současné trendy i zkušenosti z výstavby pasivních domů u nás s přesahem do zahraničí. Odborná ročenka je určena všem, kdo chtějí stavět vlastní pasivní dům nebo se o něm dozvědět relevantní informace a získat inspiraci pro jeho realizaci.

Krest pasivni domy            pasivni domy 2016

 

Prohlédněte si ročenku Pasivní domy 2016 v elektronické verzi.

Tištěnou verzi je možné zakoupit zde.

Bližší informace o velerhu naleznete na www.forpasiv.cz

 

 

 

 

 

 

   • Sdílet: