There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Ohlédnutí za Stavebními veletrhy Brno 2016

 

Od 20. do 23. dubna se na brněnském výstavišti konaly Stavební veletrhy Brno, veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. Inspiraci z hotových dřevěných montovaných domů nalezli návštěvníci v Národním stavebním centru. 

1 2

Návštěvníci získali jak přehled o nových technologiích, stavebních materiálech a aktuálních trendech ve vybavení interiéru, tak i možnost zdarma zkonzultovat své plány s renomovanými nezávislými odborníky. Pod odborným vedením mohli projít jednotlivými kroky stavby, až po vkusné vybavení interiéru kvalitním, zdravotně nezávadným nábytkem. Letošní novinkou bylo poradenství zaměřené na zásobování pitnou vodou pro byty, domy zahrady.
Tak jako každý rok se Národní stavební centrum prezentovalo stánkem v pavilonu P, tentokrát ve spolupráci s Asociací dodavatelů montovaných domů, kde návštěvníkům nabízelo odborné poradenství a také prodej odborné literatury.

3 4

Během čtyř dnů konání veletrhů shlédlo na 45.000 návštěvníků nabídku 772 firem z 20 zemí světa na čisté výstavní ploše přes 19.460 m2. Národní stavební centrum se může pochlubit také vysokou návštěvností, během čtyř dnů cíleně navštívilo vzorové domy přes 5 tisíc návštěvníků.

 5

 

V rámci doprovodného programu, na kterém se Národní stavební centrum také podílelo, se v pátek 22. 4. 2016 na přednáškovém mole v pavilonu P uskutečnil seminář s názvem „Energeticky efektivní a ekologicky šetrné domy“. Partnerem semináře byla Asociace dodavatelů montovaných domů. Účastníci semináře si mohli vyslechnout přednášky na témata jako vnitřní ovzduší dřevostaveb, trvale udržitelná výstavba, přírodní materiály, ekologické vytápění rodinného domu, zkušenosti s bydlením v energeticky pasivním domě, dozvěděli se, jak vybrat zhotovitele kvalitních dřevostaveb, příklady zajímavých dřevostaveb a mnoho dalšího.
Velice zajímavý pro diváky byl moderovaný duel „Energeticky pasivní dům versus energeticky aktivní dům“, kde proti sobě nastoupili dva odborníci, kteří mají mírně odlišný pohled na to, jak dosáhnout domu s téměř nulovou spotřebou energie. Na dotazy moderátora i účastníků duelu odpovídali pan Ing. Jan Bárta z Centra pasivního domu a pan Ing. Josef Slováček z Asociace pro využití tepelných čerpadel.

 

6 7

Poslední den veletrhu, v sobotu 23. 4. 2016, se v areálu vzorových domů konal „Den energeticky úsporného bydlení 2016". V rámci dopoledního bloku přednášek, který organizovalo Centrum pasivního domu, se účastníci informovali, jaké jsou pasivní domy očima jejich majitelů, architektů, projektantů a stavebních firem, přišli si poslechnout příběhy lidí a jejich skutečných pasivních domů, jaká byla jejich cesta při plánování bydlení, jak probíhala stavba a jak se jim nyní v jejich pasivních domech žije.
Přednášky probíhali za podpory projektu společnosti E.ON.

10


Odpolední přednášky pod organizací Národního stavebního centra byly zaměřeny na dřevostavby, trvale udržitelnou výstavbu, inteligentní podlahové vytápění, úsporné vytápění a chlazení tepelnými čerpadly a zdravé bydlení s rekuperací vzduchu spojených s komentovanými prohlídkami vzorových domů s praktickými ukázkami zařízení v provozu.

 

8 9

 Veletrhem naše aktivity nekončí! Podívejte se na instalaci nového vzorového domu KŮLNA, který byl do areálu vzorovým rodinných domů převezen rovnou z výstavní plochy Stavebních veletrhů Brno.

Nový vzorový modulový dům KŮLNA.

11 12

 

   • Sdílet: