There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Jak se vám líbí dřevostavba s plně prosklenou čelní stěnou?

 Jak se vám líbí dřevostavba s plně prosklenou čelní stěnou?

Na funkční spojení skla a dřeva se dlouhodobě zaměřuje projekt HGV (Holz-Glas-Verbund), jehož cílem je vyvinout stabilní, extrémně tenké a velkoplošné skleněné fasády na objektech se dřevem jako konstrukčním materiálem. Výzkumnou spolupráci s dalšími partnery rozvíjí rakouská společnost Haas Fertigbau Holzbauwerk GmbH & Co KG. Ta je podobně jako tuzemská společnost Haas Fertigbau Chanovice součástí evropské skupiny Haas Group.

Funkční a spolehlivá inovace materiálů jako je sklo a dřevo poskytuje moderní alternativu k tradičním ocelovým a skleněným fasádám. Cílem intenzivního výzkumu je optimální spojení dřeva a skla jako konstrukčního materiálu pro fasády. Výzkum je společným projektem Haas Fertigbau Rakousko, Technické univerzity ve Vídni, rakouského výrobce skla Petschenig glastec GmbH a firmy Hermann Otto GmbH, výrobce lepidel Otto-Chemie.

Dřevostavba Vita 125 ve vzorovém centru Blau Lagune u Vídně s jeho experimentální čelní, plně prosklenou obvodovou stěnou je součástí uvedeného výzkumného projektu a již nyní plně dokazuje široké možnosti moderních dřevostaveb z produkce Haas Fertigbau.

 

Zdroj: www.estav.cz  • Sdílet: