There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Správné lišty a profily pro každý detail zateplovacího systému

Správné lišty a profily pro každý detail zateplovacího systému

 

Kvalitní provedení zateplovacího systému vyžaduje kromě znalosti postupů také správně vybrané a kvalitní materiály včetně těch, které jsou v celkovém rozpočtu jen nepatrnou položkou. Lišty a profily dodávané společností HPI-CZ, jedním z největších dodavatelů stavebního příslušenství u nás, vynikají svou pevností, odolností proti ohýbání a praskání, takže se také snadno aplikují.

 Jsou vyrobeny z pevného plastu, který odolává UV záření. Na profily HPI-CZ opatřené tkaninou je při výrobě tkanina navařována pomocí ultrazvuku, takže jde o velmi odolné připojení. Přídržnost tkaniny při tahových zkouškách je přitom jedním z parametrů hodnocených při zkoušení profilů v TZÚS Praha.

 Začišťovací lišty nacházejí uplatnění okolo okenních a dveřních jednotek. Stěny se zateplovacími systémy totiž vyžadují těsné, bezpečné a funkční připojení omítky k rámům oken, dveří a dalším stavebním dílům. Horizontální zakončení u zateplovacích systémů vyžaduje i bezpečné řešení odvodu dešťové vody směrem dolů. V těchto případech se použije zakončovací profil s okapnicí.

 Samostatnou kapitolou jsou připojovací parapetní profily. V nabídce HPI-CZ jsou dva základní typy, a to profily, které se umisťují pod parapet, kde připojují omítku k parapetu. Zabraňují tedy jednak zatékání, jednak parapet drží na správném místě. Druhým typem je připojovací profil HPI - UNI, který zajistí vodotěsný, pevný a trvale pružný přechod tepelně izolačního systému ve špaletě, tj. v ostění, na parapetní plech.

 Více o všech typech profilů v novém katalogu HPI-CZ 2016/2017 na www.hpi.cz.

Schéma použití lišty s tkaninou FAP Compact - šířka profilu 15,5 mm, výška pěnové dilatační pásky 3 mm, volný přesah tkaniny 135 mm

 

Schéma použití lišty s tkaninou FAP Compact - šířka profilu 15,5 mm, výška pěnocé dilatační pásky 3 mm, volný přesah tkaniny 135 mm.

Detail schématu připojovacího profilu parapetního.

Na více detailů se můžete podívat ZDE.

   • Sdílet: