There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Deset let obnovitelných zdrojů v ČR: Které projekty si zaslouží ocenění?

 Během uplynulých deseti let se obnovitelné zdroje celosvětově staly významným energetickým zdrojem, jehož další růst bude hrát významnou roli v udržitelném rozvoji planety a ochraně podnebí. Technologický rozvoj spojený především s poklesem nákladů umožnil a umožňuje také v České republice realizovat řadu zajímavých projektů využití obnovitelných zdrojů v domácnostech, firmách či obcích. Nejlepší z těchto projektů využívajících obnovitelné zdroje se na podzim tohoto roku dočkají ocenění.

Do kategorie Obnovitelná energie pro rodiny se mohou hlásit například rodinné nebo bytové domy využívající solární panely, tepelná čerpadla nebo třeba ohřívající vodu pomocí kotlů na biomasu. Ocenění Šetrná energie v podniku zase získá firma, která se snaží snižovat spotřebu fosilních zdrojů a využívá k tomu třeba bioplynovou stanici. Do kategorie Chytrá energie měst a obcí se zase mohou hlásit obce, které energií z obnovitelných zdrojů zásobují své obyvatele nebo alespoň obecní budovu.

Začínající společnosti, které se zabývají hledáním energeticky soběstačných řešení, mohou získat ocenění v kategorii Obnovitelný start-up. Pro nadějné studenty, kteří se obnovitelnými zdroji energie zabývají již na vysoké škole, je připravena kategorie Chytrá energie v diplomce. Pro všechny projekty platí, že by měly pomáhat zvyšovat energetickou soběstačnost budov, snižovat náklady na energie a šetřit životní prostředí.

Více informací naleznete ZDE

014430o4  • Sdílet: