There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

ABB Česká republika představí na MSV 2016 svého historicky největšího robota

Společnost ABB Česká republika patří k tradičním vystavovatelům na Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV), jenž je považován za nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Letošní, v pořadí již 58. ročník, se uskuteční od 3. do 10. října na brněnském výstavišti. V souladu s hlavním tématem veletrhu, kterým je průmyslová automatizace a měřicí a regulační technika, uvede ABB na svém stánku mimo jiné dvě novinky z oblasti průmyslových robotů a speciální robotické měřicí zařízení.

Robot IRB 8700

Víceúčelový průmyslový robot IRB 8700 největším robotem vyrobeným v ABB. Má dosah 3,5 m a dokáže manipulovat břemeny o hmotnosti až 1000 kg (wrist down). Díky pokročilé technologii pro řízení pohybu při vysokých momentech setrvačnosti dokáže automaticky přizpůsobit svou rychlost hmotnosti a rozměrům manipulovaných dílů. Díky kompaktním rozměrům, optimalizované protiváze a paralelnímu uspořádání dociluje IRB 8700 nižších momentů setrvačnosti při vyšších rychlostech. Všechna tato vylepšení vedou ke zvýšení rychlosti robota až o 25 % ve srovnání s jinými roboty stejné kategorie.

 Robot IRB 8700

Robot IRB 910SC (SCARA)

SCARA robot IRB 910SC je nejmladším přírůstkem do rodiny malých robotů ABB. Má nosnost až 6 kg a je navržen ve třech konfiguracích s různými dosahy ramen. Roboty SCARA jsou určeny pro aplikace, které vyžadují rychlé a vysoce přesné pohyby pro dosažení krátkých časů cyklu. Například při zakládání malých dílů nebo manipulaci s léčivy. Roboty IRB 910SC jsou sice rozměrově malé, přesto se vyznačují vynikajícími výkonovými parametry a promyšlenou konstrukcí jako jiné manipulátory z rodiny robotů ABB.

Robot IRB 910SC

FlexInspect OL (Sidio Airus)

Robotická buňka FlexInspect OL (Sidio Airus) představuje novou generaci standardizovaných měřicích buněk navržených tak, aby zajistily nákladově efektivní 3D měření s využitím nejmodernější robotické technologie. Vzhledem k tomu, že každá fáze výroby produktu (prototyp / předvýroba / náběh výroby / hromadná výroba) klade specifické požadavky na měření, vyvinula společnost ABB spolu s firmou NUB3D řešení, jež vyhovují specifickým potřebám zákazníků. Všechny komponenty, jako je robot, polohovadlo, 3D skener, počítač a další periferie jsou napájeny z jednoho zdroje, tudíž pro napájení celé buňky stačí pouze jeden kabel.

FlexInspect OL Sidio Airus

 

Video a další informace naleznete ZDE.

ABB3  • Sdílet: