There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Papír (dokáže být) klimatizací

Předností z hlediska ekonomického je, že ušetříte provozní náklady za chlazení v létě a vstupní náklady na pořízení a rozvod klimatizace. Když už tuto izolaci bránící přehřívání interiéru máte, poslouží vám i v zimě jako špičková tepelná izolace. Šetříte náklady na topení a případně i při pořizování zdroje s nižším výkonem.

Z hlediska pořizovacího je aplikace Climatizeru Plus otázkou 1 až 3 hodin, podle velikosti a tvaru izolované plochy. Nejsou nutné stavební úpravy - izolace se zafoukává zvenčí, takže odpadává úklid a navíc je v ceně izolantu zahrnuta i cena práce.

V neposlední řadě je to i otázka šetření zdraví – vyhnete se dlouhodobému pobytu v klimatizované místnosti (i když vlastně „klimatizovanou“ je). Přirozenou regulaci vlhkosti jistě uvítají astmatici a lidé s respiračními chorobami.
Zajímavé pak na těchto počtech je, že nejde jen o prostý výčet užitečných vlastností, ale především také o fakt, že při pořízení jiného typu izolantu se vší pravděpodobností nezískáte za stejné peníze stejně velký užitek.

Jak noviny chladí?
Je to možné především díky neobyčejně velké tepelné setrvačnosti celulózy. V praxi to znamená, že vrstva tepelné izolace funguje tak, že vydrží přímé nahřívání sluníčkem 7 hodin, energii akumuluje a nepropustí teplo dovnitř. De facto odpadá tak potřeba interiér ochlazovat. Když se tepelné poměry změní, začne Climatizer Plus vypouštět teplo tam, odkud přišlo. Stejně tak to platí i opačně: schopnost zadržet teplo a nepropustit jej ven v zimních měsících je podobná a také nemá konkurenci. Jen pro srovnání – tato schopnost je 2x větší než u tradiční minerální izolace nebo polystyrenu. Pokud je venku 32oC ve stínu, doma 23oC bez klimatizace, co víc si přát!?

anotacev

 

Vlhkost pro klima
Snad jen to, aby v místnosti byla i správná vlhkost, která je (nejenom v létě) stejně důležitá jako teplota, a klimatizace vám ji nezajistí. Díky přírodní podstatě celulózy má Climatizer Plus přirozenou schopnost regulace vlhkosti v interiéru. Pokud je jí příliš, část vlhkosti pojme do své struktury. Jakmile se situace obrátí, vypouští Climatizer Plus vlhkost zpět do ovzduší. Ve spojení s parobrzdnou fólií Intello se tak udržuje stálé, příjemné, přirozené a zdraví prospěšné mikroklima.

Zbytek dodá foukačka
Technologie foukání celulózy pod tlakem vzduchu prakticky eliminuje různá skrytá zákoutí a dokáže zamezit i předejít problémům v oblasti zateplení a poruch stavební konstrukce. Tento ekologicky aktivní produkt odolává také plísním, biologickým škůdcům – myším, vosám apod. Garantovaná je i dlouhodobá životnost při nezměněných izolačních a fyzikálních vlastnostech.

ciur f-izov-z-posun teplo 96dpi

Zdroj : https://www.estav.cz  • Sdílet: