There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Soutěž Stavby s vůní dřeva 2016

Cílem studentské soutěže Stavby s vůní dřeva je umožnit studentům ukázat jejich návrhy dřevěných staveb a konstrukcí veřejnosti a porovnat svoji odbornou vyspělost získanou studiem na vysokých nebo vyšších odborných školách s ostatními soutěžícími.

Vítěze soutěže vybírá odborná porota ve dvou kategoriích, a to Návrhy dřevěných konstrukcí a Návrhy moderních dřevostaveb. Ocenění studenti získají kromě věcných cen také možnost zúčastnit se odborných exkurzí u partnerů soutěže.

Studentská díla soutěže Stavby s vůní dřeva už jsou ohodnocena

Odborná porota složená z náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Koliby – předsedy odborné poroty, generálního ředitele Vojenských lesů a statků ČR, s.p. (VLS) Josefa Vojáčka, ředitele společnosti Stora Enso Planá u Mariánských Lázní Radka Pecky, architekta Tomáše Veselého a vedoucí studentských soutěží Nadace dřevo pro život Lenky Trandové se sešla ve čtvrtek 4. 8. 2016 v sídle VLS ČR, aby zhodnotila přihlášená díla do letošního ročníku studentské soutěže Stavby s vůní dřeva.

b0e77e8ac38e1ecfcdd38c0b8b2f0f51

Do soutěže se tento rok přihlásilo rekordních 55 děl od 68 studentů z 11 českých a slovenských fakult odborných škol. Odborná porota u všech děl hodnotila výtvarné zpracování návrhu, technickou kvalita díla i jeho originalitu. „Novinkou je, že každý soutěžící od poroty získá zpětnou vazbu, proč hodnocení jeho práce bylo takové, jaké bylo,“ dodal ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák.

Ačkoliv odborná porota již zná vítěze soutěže, jeho jméno bude zveřejněno až 15. září 2016, a to během slavnostního vyhlášení na brněnském výstavišti v Pavilonu P. Vítězové se mohou těšit na hodnotné ceny. Rozdělí si mezi sebe 100 000 Kč a navíc získají věcné ceny od firem Stora Enso, Kronospan, Sema CZ a Faber – Castell.

Jak dodává vedoucí projektu, Lenka Trandová: „Úspěch v soutěži je často významným argumentem při přijímacím pohovoru na zajímavá pracovní místa. Máme zpětnou vazbu od vítězů, že jim jejich úspěch v soutěži zajistil zaměstnání.“

Pořadatelem soutěže Stavby s vůní dřeva je Nadace dřevo pro život, partnery jsou Lesy České republiky a Vojenské lesy a statky ČR. Akce se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a děkanů odborných fakult.

drev  • Sdílet: