There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Nový zákon o zadávání veřejných zakázek


V březnu poslanci schválili zcela nový Zákon o zadávání veřejných zakázek, ten nabývá účinnosti k 1. říjnu 2016 a získal číslo 134/2016 Sb. Veřejné zakázky určitě stojí za pozornost, v dikci zákona o veřejných zakázkách se ročně otočí více jak 500 miliard korun.

Velmi pozitivně je vnímána změna, kdy je možné účastníka jednoduše vyřadit pro mimořádně nízkou cenu. Nízká cena tak nemusí být jediným kritériem. Konec je také s anonymními firmami. Před podpisem smlouvy na veřejnou zakázku bude nutné odkrýt karty a uvézt vlastníky, bez ohledu na jejich právní formu. Až do koncového vlastníka. Od října bude také minulostí tzv. blacklist, druhou šanci tak mohou dostat i firmy, které v dřívější době pochybily v oblasti veřejných zakázek. K novinkám patří zpoplatnění odvolání u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Poplatek bude činit 10 tis. korun a měl by zamezit zneužívání odvolání a prodlužování tak realizací veřejných staveb.

building-924707 1920

Nový zákon přináší spoustu dalších změn. V souvislosti s tak významnou legislativní změnou pořádá Národní stavební centrum odborný seminář "Zákon o zadávání veřejných zakázek č. 1324/2016 Sb.“. Odbornou záštitou přebral Ing. Jiří Košulič, předseda správní rady RTS a.s. a také člen expertní skupiny ministerstva pro místní rozvoj k Zákonu o zadávání veřejných zakázek.

Seminář se koná 13.10.2016 v areálu brněnského výstaviště a je zpoplatněn vložným 1.500 Kč bez DPH. Součástí semináře je také občerstvení a tištěné podklady k problematice. V případě zájmu se přihlašujte na našem webu

Autor: Ing. Tomáš Hrdlička

logo NSC

   • Sdílet: