There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Novinka v řešení akustických stěn

Nově je možné zhotovit dělicí stěny nejen mezi dvěma byty suchou technologií zdění při dosažení lepšího výkonu zvukové izolace oproti současně nabízeným AKU blokům a to při úsporné šířce pouhých 21 cm.

Pro dosažení inovace vyššího řádu je třeba se smířit s limitujícími vlastnostmi jednoho materiálu. Pro tyto inovace volí společnost HELUZ vždy kombinaci cihelného střepu s takovými materiály, které jsou pro danou oblast použití optimální a nejlépe vylepšují požadovaný parametr. Tak jako pro cihelné bloky FAMILY 2in1 určené pro obvodové zdivo nízkoenergetických a pasivních domů je pro své vynikající tepelněizolační vlastnosti jako integrovaný materiál používán expandovaný samozhášivý polystyren, tak pro akustické bloky HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená byla zvolena pro své rovněž vynikající akustické vlastnosti minerální vlna.

helu

Zdění stěn se zvýšenými nároky na zvukovou izolaci pomocí tenkovrstvého PU lepidla (HELUZ pěny) bylo doposud tabu, které je nyní právě díky vývoji nového cihelného bloku prolomeno.

Akustický výkon omítnuté stěny z cihel HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená je 2,33 dB/cm, zatímco u dosud běžně používaného řešení pro omítnuté zdivo z cihel AKU šířky 25 cm je 2,04 dB/cm, což představuje skokové zlepšení o celých 14%! Při dosavadních inovacích výrobců AKU cihel docházelo ke zlepšením mezi jednotlivými typy většinou pouze v řádu desetin procent.

Díky unikátní konstrukci cihelného bloku je dosaženo ekvivalentu chování dvojité konstrukce. Dochází tedy kromě výborné zvukové izolaci zároveň k významné redukci přenosu konstrukčního hluku (např. eliminace zabouchnutí dvířek zavěšené skříňky na zdivu...).

Díky broušení jsou cihly kalibrované na výšku 249 mm a nevzniká problém ve výškovém modulu jako při současném zdění obvodového zdiva z broušených cihel a nebroušených AKU cihel zděných na maltu. Zároveň jsou cihly menší a lehčí, tedy manipulace s nimi je snadnější a statické zatížení stavby je menší. Protože HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená je tvořena dvěma 9 cm tvarovkami, tak úprava rozměrů cihel není žádný problém. Stačí běžné pracovní nástroje (např. úhlová bruska 230 mm, pila pro řezání cihel). Pro vazbu rohů jsou dodávány pomocné šablony, díky kterým je zhotovení rohu velmi přesné, jednoduché a zachovává veškeré akustické vlastnosti i v tomto důležitém konstrukčním detailu.

Menší tloušťka stěny o 4 cm oproti tradičnímu řešení šetří zastavěnou plochu a tím umožní dosáhnout vyšší míry užité plochy v rámci bytu. To ocení nejen majitelé bytů a zvláště pak investoři bytových domů, kteří získají na stejné zastavěné ploše více prodejných metrů užitné plochy.

Významné jsou i výrazně - téměř dvakrát - lepší tepelněizolační vlastnosti stěny z cihel HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená než má tradiční řešení z AKU cihel. To přispívá ke zmenšení tepelné ztráty obývaného bytu sousedícího s přerušovaně obývaným bytem a tedy k úsporám energie uživatelů vytápěných bytů.

Více o produktu naleznete ZDE.

heluz  • Sdílet: