There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Administrativní budova v podobě šetrné a moderní dřevostavby

V roce 2010 to byla administrativní budova v Radauti (RO), o rok později TechCenter ve městě Unterradlberg (AT), v roce 2013 Forum v Brilonu (DE) a jako nejnovější v roce 2015 centrála firmy v St. Johann in Tirol (AT). Koncepce materiálů a modulů byla přizpůsobena místním podmínkám u všech stavebních projektů a navíc se neustále vyvíjí. Díky vysokému stupni prefabrikace stavebních dílů použitých pro dřevěné konstrukce byly budovy dokončeny za pouhých 12 měsíců od slavnostního položení základního kamene.

Moderní a funkční dřevostavba = od recepce po posilovnu

Centrálu firmy tvoří dvě čtyřpatrové budovy propojené skleněným atriem. V přízemí se nachází velkoryse navržená recepce a restaurace pro zaměstnance, kde se pokrmy připravují z čerstvých surovin. Jsou zde také školicí a konferenční prostory. V horních patrech jsou kanceláře pro 250 zaměstnanců firmy i pro management závodu a vedení společnosti.

h1

Srdce firmy uprostřed dřevěné centrály

Při navrhování atria se architekt Bruno Moser zaměřil především na vytvoření živého místa pro setkávání a komunikaci: „Namísto dvou samostatných budov jsme chtěli vytvořit velkou budovu uprostřed propojenou prosvětleným atriem. Použitím zeleně vznikl veřejný prostor s příjemnou atmosférou, který lze využívat v průběhu celého roku. Je to místo, kde se setkávají nejen zákazníci a obchodní partneři, ale také zaměstnanci ze všech oddělení a vedení společnosti. To je také důvod, proč je pro mne atrium srdcem centrály firmy".

h2

Jako skutečné dřevěné desky

Nábytek byl vyroben především s cílem poskytnout vhodná řešení pro všechny typy kanceláří, od jednotlivých pracovišť až po velké kanceláře s otevřeným prostorem. Celý systém byl vytvořen z laminovaných desek Eurodekor, lehčených konstrukčních desek Eurolight i kompaktních desek v dekorové a strukturové vazbě. Dobré prostorové akustiky bylo dosaženo uplatněním akustických desek ProAkustik absorbujících zvuk u nábytku a vestavěných skříní.

h3

Dokonalá dřevostavba s dokonalými podlahami

Laminátové podlahy v centrále firmy se díky své precizní povrchové struktuře neuvěřitelně podobají klasickým dřevěným podlahám. Jsou však navíc odolné vůči poškrábání a opotřebení. Díky technologii aqua+ se laminátové podlahy vyznačují vysokou odolností proti vlhkosti a snadno se čistí. Tyto vlastnosti jsou důležité a nejlépe využitelné zejména v restauraci pro zaměstnance, kde je velká frekvence pohybu návštěvníků.

h4

Moderní dřevostavby vynikají svou bezpečností

Kromě funkčnosti a estetiky hraje v centrále společnosti důležitou roli také bezpečnost. Suterén je postaven z vyztuženého betonu a koncipován jako samostatný požární úsek. Přízemí a atrium představují další požární úsek, kde je navíc samostatným podúsekem kuchyně.. Další tři podlaží tvoří pak společně další požární úsek. Kromě centrálního schodiště a výtahu v atriu z OSB desek se zde nacházejí dvě venkovní schodištní věže s ocelovou konstrukcí. Ty jsou od atria odděleny protipožárním zasklením a představují proto bezpečné a krátké únikové cesty v nouzových situacích.

h5

Dřevostavba – jak jinak než ekologicky

V nové budově byly použity ekologicky šetrné technologie s cílem zajistit udržitelnost. Díky komponentům používaným u pasivních domů s vysokými hodnotami izolace splňuje budova standardy nízkoenergetických domů. Je vytápěna lokálním teplem ze závodu v St. Johannu a chlazena podzemní vodou. Materiály použité pro stavbu jsou 100% recyklovatelné a samy jsou rovněž z recyklovatelných materiálů.

h6

Více informací v článku ZDE.

Centrála firmy EGGER, St. Johann, Rakousko
Investor: FRITZ EGGER GmbH & Co. OG, Rakousko,
Architekti: architektur WERKSTATT Bruno Moser, Breitenbach
Interiéroví designéři: SCHWEBIUS GESTALTUNG Michael Schwebius, Prien am Chiemsee;
Johanna Egger Innenarchitektur, Mnichov (DE)

g  • Sdílet: