There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

DŘEVOSTAVITEL.CZ překročil návštěvnost 100 tis. čtenářů měsíčně

Portál Dřevostavitel.cz, jednička na poli českých informačních online médií o dřevostavbách, oznámil dosažení milníku 100 tisíc návštěvníků webu v průběhu jednoho měsíce a zájem přes 30 tisíc fanoušků na Facebooku. Potvrzuje tak rostoucí trend českého stavitelství, kdy stále více lidí zahrnuje do svého stavebního rozhodování také dřevostavbu. Lze proto předpokládat, že v následujících letech dojde ke srovnání podílu dřevostaveb na českém trhu se sousedními státy, jako jsou Rakousko či Německo.

drt

Zdroj foto:pixabay.com

Portál Dřevostavitel.cz vznikl v roce 2011 jako reakce na nedostatek objektivních a seriózních informací z oboru dřevostavitelství. Díky rostoucímu zájmu o dřevostavby na českém internetu a zejména díky kvalitnímu a nezávislému redakčnímu obsahu, se představitelům portálu povedlo potvrdit zájem čtenářů o obsahově hodnotné informace, které překračují komerčně mířené články. Tímto přístupem se podařilo také do značné míry kultivovat české informační podhoubí.
Vzhledem k tomu, že Česko je již tradičně zemí kutilů, zaměřuje se portál i na publikaci informací odbornějšího charakteru, například pro zájemce o stavbu svépomocí nebo samostatnou práci se stavebním materiálem. Majoritou čtenářů je však i nadále laická veřejnost, která dostává do rukou základní informace, jak se při rozhodování nespálit.

Průlomovým byl zejména rok 2015, kdy byl veřejnosti představen Pomocník Dřevostavitele, interaktivní rádce, který lidem pomáhá zorientovat se v nepřeberném množství stavebních firem na českém trhu. Pomocník nejprve položí návštěvníkovi několik jednoduchých otázek ohledně plánované stavby a na základě toho s využitím umělé inteligence vyselektuje 7 nejvhodnějších firem z databáze. Nejedná se tedy o obecnou databázi firem, ale o chytrou aplikaci, která vyhodnotí potřeby návštěvníka. Tato služba je zcela zdarma a napomáhá k omezení případů, kdy se zájemce o stavbu dřevostavby v nabídkách „utopí“ a nakonec od svého záměru ustoupí.

Další službou pro své čtenáře, kterou ohlásil Dřevostavitel.cz v loňském roce, je tzv. mapa vzorových domů s automatizovaným rezervačním systémem. Jedná se o interaktivní zobrazení vzorových domů v ČR, které může zájemce o stavbu nezávazně a samozřejmě bezplatně navštívit. Přehled dostupných vzorových domů, včetně základního popisu, informace o stavební firmě, přesném umístění domu a dostupnosti k návštěvě, jsou přehledně zobrazeny na webu. Rozhodne-li se čtenář dům navštívit, může si rezervovat návštěvu pomocí několika kliknutí přímo na portálu. Stavební firma, která tento vzorový dům spravuje, návštěvu potvrdí a následuje již osobní setkání, při kterém si zájemce dům může na vlastní oči prohlédnout a osahat.

Zájemci o stavbu dřevostavby se mohou inspirovat také v soutěžní galerii 100 Dřevostaveb. O pořadí domů v galerii rozhodují čtenáři hlasováním pomocí Facebooku. Každý měsíc je pak na základě získaných hlasů vyhlášena nejoblíbenější stavba, která získává titul Dřevostavba měsíce.
Ve snaze přiblížit se více svým čtenářům instalují tvůrci portálu na oborových veletrzích interaktivní kiosek, který pomáhá návštěvníkům zorientovat se v nepřeberném množství vystavovatelů a s pomocí kterého si návštěvníci mohou přímo na místě vyzkoušet chytrou aplikaci Pomocník.

drevo+  • Sdílet: