There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Dřevostavby do 2 milionů – menší bungalov na klíč

Pokud máte pozemek a 2 miliony, které chcete do dřevostavby investovat, pořídíte za tuto cenu už hotový menší domek na klíč. Stále jsou však věci, na které je však potřeba myslet a dát si na ně pozor. Které to jsou, se dozvíte v tomto článku.

trg

Přízemní dřevostavby o velikosti bytu

Za 2 miliony korun už vám i kvalitní firma postaví menší přízemní domek na klíč. Počítejte s tím, že tato dřevostavba bude mít spíše užitnou plochu bytu, tedy maximálně okolo 70m². Dejte si hlavně pozor na to, aby byla dřevostavba za uvedenou cenu vč. 15% DPH a základové desky, protože tyto položky jsou velmi podstatnou částí celé stavby.

Pokud máte jasný limit 2 miliony, nekupujte dřevostavbu za 1,99 milionu

V případě, že je výše investice do vaší nové dřevostavby jasně limitována částkou 2 miliony, doporučuji vybírat z katalogových cen okolo 1,5-1,7 milionu. I když je uvedená katalogová cena vč. DPH a základové desky, připočítejte minimálně 80-100 tisíc Kč na přípojky. Abyste mohli v domě skutečně začít bydlet, budete v něm potřebovat taky kuchyňskou linku, základní spotřebiče a alespoň minimální nábytek, což vám spolkne dalších 200 tisíc.

Další „drobné“ výdaje se při stavbě rychle sčítají

Další důvod, proč se nepohybovat přesně na maximální hranici 2 milionů, je i spousta dalších výdajů, které jsou se stavbou spojeny, ale o kterých se moc nemluví, jako je například zaměření geodetem, radonový průzkum, odhadce z banky, napojení na inženýrské sítě a nejrůznější další „drobné částky“, které v součtu už tak drobné nejsou. Možná se vám to bude zdát hodně, ale na tyto „drobné“ výdaje si připravte finanční rezervu okolo 100 tisíc. Nemalou částku tvoří také projekt vaší dřevostavby pro účely stavebního povolení.

Uvedená cena dřevostavby je uváděná jako konečná, ale…

Počítejte také s tím, že katalogová cena dřevostavby 2mil korun na klíč, která je uvedena jako konečná, většinou konečná není. Připravte se na to, že budete chtít posunout nějakou příčku nebo zmenšit čí zvětšit okno nebo posunout dveře. Všechny tyto změny oproti původnímu projektu jsou samozřejmě zpoplatněny.

Aby toho nebylo málo, tak si stavbu nejspíš prodražíte i vy sami. Nezřídka slýchám od klientů, že přece staví jednou v životě, takže chtějí lepší okna, podlahu nebo více izolace než je uvedeno v rozsahu standardní dodávky dřevostavby na klíč…

Rada na závěr

Pokud je výše vaší investice do nového bydlení v dřevostavbě jasně limitována na 2 miliony korun, dívejte se po dřevostavbách okolo 1,5mil a s klidem sledujte, jak se většími i menšími krůčky limitu rychle blížíte.

Převzato z www.drevostavitel.cz, Dřevostavby do 2 milionů – menší bungalov na klíč

drevo  • Sdílet: