There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Aktuality s přípravy Stavebních veletrhů Brno 2017

 Tipy z výstavních expozic

Ačkoliv se Stavební veletrhy Brno konají až od 26. do 29. dubna, máme pro Vás již nyní několik tipů – a to jak z doprovodného programu veletrhu, který se bude věnovat mnoha tématům aktuálním nejenom ve světě stavebnictví, tak i z výstavních expozic. Na stáncích vystavovatelů budou představeny novinky, trendy a technologická zlepšení.

Malou ochutnávku již dnes známých novinek naleznete ZDE.

990x100

Návrat života do historických center měst

Zahajovací konference Stavebních veletrhů Brno, která je součástí Inženýrského dne ČKAIT a ČSSI, se bude věnovat problematice návratu života do historických center měst. Zároveň se stane setkáním představitelů inženýrských organizací zemí Visegradské čtyřky.

Program Inženýrského dne bude rozdělen do tří tematických bloků. V úvodním bloku konference vystoupí například zástupce ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva kultury ministerstva průmyslu a obchodu, Národního památkového ústavu, Svazu měst a obcí a dalších odborných partnerů. Další dva tematické bloky se budou věnovat již úspěšně realizovaným projektům z řad velkých, středních i malých měst z České republiky i Slovenska.

Více informací naleznete ZDE.

BIM – méně chyb v návrhu, koordinaci a realizaci stavebních projektů

V rámci doprovodného programu se uskuteční i odborný seminář zaměřený na implementaci metodiky BIM, jehož organizátorem je ČKAIT. Cílem je přiblížit nejenom výrobním firmám, v jakých případech se vyplatí příprava knihovny BIM ve vlastní režii a kdy je vhodnější využití nabídky specializovaných firem.

Stranou pozornosti nezůstane ani problematika počátečních investic uplatnění BIM v projektové praxi. Účastníci se také dozvědí, jaké jsou teoretické znalostní a praktické odborné požadavky na práci s BIM nebo vliv BIM na transparentnost výběrových řízení.

Nová zelená úsporám a Operační program Životní prostředí na Stavebních veletrzích Brno

Aktuální dotační příležitosti v oblasti energetických úspor v obytných domech a obnovitelných zdrojů energie, které nabízí program Nová zelená úsporám, a také novinky v Operačním programu životní prostředí 2014–2020 vám představí Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR.

Po celou dobu konání akce budou odborníci ze SFŽP ČR připraveni poskytnout kromě obecných informací také individuální konzultace a poradenství.

Více informací naleznete ZDE.

ORGANICKÉ MĚSTO BRNO Živé město pro 21. století

Mezinárodní odborná konference Organické město Brno – Živé město 21. století se uskuteční 27. 4. 2017 v pavilonu P, sále P1.

Cílem konference je jednak definovat, co vlastně znamená tvořit chytré město, jednak uvést příklady různých přístupů k tvorbě chytrého města ve vybraných zahraničních městech, především se zaměřením na dopravu a bezpečnostní systémy v dopravě. Chytré město má vizi, je digitální, otevřené a kooperativní a zaměřené na své obyvatele.

Více informací naleznete ZDE.

SPS-CZ 1  • Sdílet: