34f709ebf9993ec2c8ba6b20e741b078.jpg
2ac65357dc22cc524e6ba1220c8db4f5.jpg
9ab123e50834bfe528a714c6c1a2173a.jpg

Novinky

Co je difuzně otevřený konstrukční systém?

DifuTech® je název pro zcela unikátní difuzně otevřený konstrukční systém, který je využíván pro výstavbu moderních energeticky úsporných dřevostaveb.

První varianty této konstrukce zrealizovala firma ATRIUM na přelomu tisíciletí a v dnešní době píše historie systému již druhé desetiletí své existence. V roce 2011 prošel systém částečnými, ale velmi důležitými úpravami, které ho neomylně řadí ke špičkovým konstrukcím a to nejen u nás, ale v celé Evropě.

V čem je tedy unikátnost a kvalita konstrukčního systému DifuTechu?

rez-cisla2

1, Difuzně otevřený omítkový systém STO
2, Kvalitní dřevovláknitá deska
3, Bílá tepelně izolační deska PURE ONE
4, Dřevěná smrková konstrukce
5, Vapor parobrzdná deska
6, Bílá tepelně izolační deska PURE ONE
7, 60 mm instalační a izolační předstěna
8, Fermacell 15 mm
9, Interiérová povrchová úprava
10, Modřínové zakládací trámy

Špičková a unikátní difuzně otevřená konstrukce DifuTech® plní svoji funkci nejen v zimním, ale také v letním období, kdy pomáhá zabraňovat letnímu přehřívání domu.

Díky konstrukčnímu systému DifuTech® získáte zdravé, ekologické, energeticky úsporné a přirozené bydlení, tepelnou pohodu po celý rok, požárně odolný systém s vynikající zvukovou izolací a certifikovaný a uživatelsky příjemný systém s dlouhou životností. DifuTech® jsou konstrukce bez kompromisu.

Nabízí se tři typy zateplení konstrukce DifuTech®, které se liší tloušťkou stěn a svými izolačními vlastnostmi: CLIMA PLUS, CLIMA COMFORT a CLIMA PASIV. Na základě vašich požadavků a představ vám doporučíme nejvhodnější konstrukci pro váš dům.

difutech-1

- volba jednotlivých materiálů, které umožňují perfektní izolaci a difuzi vodních par konstrukcí
- podpora zdravého vnitřního prostředí díky konstrukčním materiálům bez formaldehydů a jiných škodlivých látek
- špičková konstrukční tuhost celého systému díky sádrovláknitým a dřevovláknitým deskám
- výjimečné akustické a protipožární parametry konstrukce ověřené v odborné zkušebně
- jistota a komfort celého systému se zárukou 30 let na nosné části konstrukce

ORIGINÁL konstrukční systém DifuTech® získáte POUZE u firmy ATRIUM!

Proč je difuzně otevřená konstrukce DIFUTECH® lepší?

1. Lepší akustika
Difuzně otevřená konstrukce používá jako fasádní izolaci špičkovou dřevovláknitou desku. Tento materiál má lepší zvukově izolační vlastnosti, a to díky své objemové hmotnosti, takže si ve svém domě užijete více klidu a pohody.

2. Výborná tepelná stabilita
DifuTech® má vynikající izolační vlastnosti. V zimních měsících rychleji vytopíte svůj dům a déle v něm udržíte teplo. Naopak v létě konstrukce účinně brání přehřívání.

3. Jednodušší montáž
Skladba konstrukce DifuTech® je pro uživatele bezpečnější, méně náchylná k porušení a k chybám vzniklých lidským faktorem. Vyznačuje se tedy mimořádnou životností.

4. Samoregulace
Obvodový plášť DifuTech®, s ohledem na klesající difuzní odpor venkovních vrstev, dokáže regulovat vhodné vlhkostní poměry uvnitř konstrukcí dřevostaveb.

5. Konstrukce je difuzně otevřená
Difuze vodních par konstrukcí přispívá k vytvoření příjemného klimatu v interiéru. Jednotlivé stěny tak dokáží reagovat na kolísavé parametry vlhkosti uvnitř domu.

6. Zdravější bydlení
Konstrukce se skládá z materiálů, které neobsahují škodlivá pojiva a velkoplošné materiály lepené lepidly na bázi formaldehydů nebo polyuretanů.

20-01-2016 16-43-08 atrium-cz  • Sdílet: