There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Nová podoba výpočtů na TZB-info - jak se vám líbí?

Zvyk je železná košile

Víme, že řadu z výpočtů navštěvujete pravidelně a mnohdy ve stresu, když potřebujete „ten svůj“ rychle najít a použít. Proto se TZB-info snaží spíše o drobné kroky a brání se radikálnějšímu řešení. Určitě se někteří v první chvíli budou chytat za hlavu, v horším případě nám spílat, když nenajdou hned "ten výpočet, který byl na konci první třetiny seznamu".

Ale na lepší se zvyká snadno
Na titulní straně výpočtů jsou nyní všechny výpočty a tabulky a dále jsou v horním řádku filtry pro jednotlivé obory a okno pro rychlé hledání výpočtu:

gg
Hned vedle vpravo najdete odkaz na třicítku dalších výpočtů:

gggt
Redakce uvítá Vaše náměty na nové výpočty a tabulky stejně jako připomínky k nové podobě. Portál budují pro Vás a Váš názor je zajímá. Napište jim do redakční pošty na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na Facebook TZB-info.
Výpočty jsou skvělým výsledkem práce redakce TZB-info

Výpočet prostupu tepla vícevrstvou konstrukcí a průběh teplot v konstrukci na TZB-info

Tento redakční výpočet získal jako uživatelsky přátelský, volně přístupný výpočtový nástroj s bohatou aktualizovanou databází materiálů Čestné uznání poroty v soutěži Grand Prix veletrhu For Arch 2014.
Autory výpočtu jsou Ing. Petr Bohuslávek (celková koncepce, výpočetní postupy a databáze), Ing. Zdeněk Reinberk (programování a odborná revize) a Ing. Vladimír Vymětalík (odborná příprava a spolupráce, výpočetní postupy).

Specialitou mezi výpočty je Kalkulátor cen energií TZB-info

Po roce provozu Kalkulátoru cen energií TZB-info jsme zveřejnili novou rozšířenou podobu, která získala na For Arch Praha 2013 cenu GRAND PRIX. Porota ocenila nezávislost kalkulátoru, snadnou možnost zdarma porovnat dodavatele pro širokou veřejnost a řadu dalších unikátních funkcí pro odborníky.
Autory výpočtu jsou Ing. Zdeněk Reinberk (programování a odborná revize) a Ing. Jan Schindler (analytik Kalkulátoru cen TZB-info).

Dlouhodobě nejnavštěvovanější a nejčastěji citovaný výpočet Porovnání nákladů na vytápění

Poslední velkou úpravou prošel výpočet Porovnání nákladů na vytápění v roce 2013. Ačkoliv ponechali název Porovnání nákladů na vytápění, dnes zahrnuje výpočet přípravu teplé vody a náklady na elektrickou energii, provozní a investiční náklady. Koncem roku 2016 iniciovali jednání se zástupci profesních sdružení, která reprezentují jednotlivé zdroje a profese, abychom zaktualizovali investiční a provozní náklady. Z jednání vyplynuly požadavky na drobné úpravy, ale neukázala se potřeba zásadních změn.

Nicméně rádi bychom pro potřeby srovnání postupně sesbírali data z reálného provozu různých objektů a různých zdrojů. Aktuálně běží: Sběr dat o spotřebě elektrické energie rodinných domů s tepelnými čerpadly.

Na programování, úpravách a údržbě výpočtu s více než 15 letou historií se podílela celá řada lidí. Autory původní podoby výpočtu byli Ing. Jan Novák (programování), Ing. Miroslav Hořejší a Ing. Milan Bechyně (odbornost), na dalších úpravách se podíleli Ing. Renata Straková a Ing. Jan Blažíček. Na posledních úpravách v 2016 se podíleli Ing. Josef Hodboď a Ing. Vladimír Stupavský (odbornost) a programování má na starost, stejně jako u ostatních výpočtů, Ing. Zdeněk Reinberk.

Všechny redakční výpočty, ať už interaktivní on-line výpočty anebo technické tabulky, najdete na stránce www.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty.

tzb  • Sdílet: