There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Dřevostavby od HP DOMY s.r.o.

Dřevo je ekologický, snadno dostupný a obnovitelný materiál. Je zárukou příjemného prostředí, vynikajících tepelných vlastností a dlouhé životnosti. Při zpracování dřeva vzniká výrazně menší zátěž pro životní prostředí, než u jiných stavebních materiálů. Je využit suchý způsob výstavby, čímž jsou vyloučeny mokré procesy a s nimi související technologické přestávky.

hpp

Velkou výhodou dřevostavby je krátká doba výstavby. Tento způsob umožňuje stavět i za nízkých teplot, množství vody zabudované ve stavbě je minimální. Samotná realizace dřevostavby nepřesáhne i u větších domů 3 měsíce! Jde o úsporu ve vztahu k hypotéčnímu úvěru, kdy klient během několika málo týdnů splácí dům, ve kterém bydlí.

Štíhlá konstrukce obvodové stěny dřevostavby umožňuje získat při stejné zastavěné ploše o 10 – 15 m2 podlahové plochy více proti klasické technologii. Získáme tak jednu obytnou místnost navíc.

Dřevostavby jsou odolné. Dřevo je materiál s dlouhou životností, což dokazují roubené stavby staré i několik stovek let. Na konstrukční systém poskytujeme záruku 30 let.

Dřevostavby odolají žáru. Dřevěné prvky déle udrží statickou pevnost do okamžiku zhroucení než ocelové či betonové. Každá dřevostavba musí splňovat normu minimálně 30 minut neprohořlavosti stěny.

Dřevostavbu není poznat na první pohled. Vnější podoba domu závisí na použitém venkovním materiálu a mnohdy nesouvisí s dřevostavbou. Na vnější stranu dřevěného skeletu se používají omítky, fasádní desky či obklady. Takový dům může stát na jakémkoliv místě, vzhledem k okolní zástavbě.

Konstrukce dřevostaveb

Stavba obvodového pláště domu: je projektována ze samostatných rychle montovatelných sendvičových stěn šířky 185 mm, které jsou vyrobeny z desek FERMACELL, dřevěné sušené a hoblované impregnované nosné konstrukce o šířce 160 mm a vnitřní izolace ISOVER (Ursa, Schwenk) 160 mm. Parozábrana ISOCELL AIRSTOP VAP je chráněna proti poškozením předstěnou tl. 40mm.

skladba

Vnější stěna: je dále zateplena fasádním polystyrenem tl. 100 mm a fasádní omítkou WEBER – TERRANOVA.

Vnitřní dělící příčky: mají stejnou skladbu jako obvodové, mají šířku 125 mm.

Vnitřní izolace: je protihluková a nepřenáší tak hluk jako zděná konstrukce.

Okna: ve standardu dodáváme šesti komorová bílá okna za příplatek možná změna barvy (venkovní, vnitřní) k oběma variantám dodáváme trojsklo U=0,8 Ar.

Střecha: je provedena z vazníkových elementů krytých střešní krytinou Tondach, BRAMAC apod. Střecha je perfektně odvětraná a odizolovaná izolací ISOVER 260 mm (160 a 100 mm).

ds4

Podlahy: jsou kryty dlažbou, plovoucí podlahou a nebo PVC.

ds3

Obklady stěn: v koupelně, WC jsou provedeny z keramických obkladů.

Všechny použité elementy jsou zabezpečeny impregnací proti vlhkosti a plísním.
Všechny prvky vyhovují normě EU z hlediska tepelné, požární a zvukové izolace.

Výhody tohoto systému - Energetická úspornost
Navrhovaný systém skladby sendvičových elementů obvodových stěn velmi dobře tepelně izoluje od vnějšího prostředí.
Tepelný odpor obvodových stěn je na velmi slušné hodnotě R = 6,385 m2 K/W (Porotherm tl. 44cm bez omítek má R = 4,46 m2 K/W, naše konstrukce má o 43% lepší tepelný odpor, Ytong tl. 30cm R = 3,13 m2 K/W, naše konstrukce má o 104% lepší tepelný odpor)
Součinitel prostupu tepla naší obvodové stěny 0,1566 W/m2K (u oken a dveří je 7x vyšší prostup tepla než u obvodové stěny a značí se ” K “)

Více o materiálech ZDE.

hppp

   • Sdílet: