There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

Novinky

Větrání s lokální rekuperací

Správné větrání je často podceňováno

Přitom každý z nás potřebuje dostatek čerstvého vzduchu, jinak se, zejména v nevětraných místnostech, mohou dostavit různé zdravotní problémy (dýchací problémy, bolest hlavy, alergie atd.) způsobené vysokou koncentrací oxidu uhličitého ve vydýchaném vzduchu. Stále dokonalejší tepelné izolace budov sice snižují spotřebu energie při vytápění, ale díky izolovaným zdem, utěsněným oknům a dveřím ztrácí prostory možnost přirozeného větrání.

grafCO2

Lokální rekuperace
- Zajistí zdravé prostředí a příjemný spánek.
- Úspora energie při topení a chlazení, míra rekuperace až 90%.
- Průběžně odvětrávají z místností oxid uhličitý a radon.
- Prevence proti vlhkosti a plísni.
- Snadná instalace do obvodové stěny.

Chtěli byste vidět lokální rekuperaci naživo? Navštivte rodinný dům GAMA v Centru vzorových domů Eden 3000. Získáte zde informace nejen o rekuperacích, ale také tepelných čerpadlech a obnovitelných zdrojích energií. Domluvte si schůzku na telefoním čísle 545 213 628.

Při obvyklém větrání okny ztrácí smysl investovat do kvalitního zateplení, když teplo stejně větráním uniká. Řešením je nahradit větrání okny průběžným větráním s rekuperací tepla s využitím teploty odvětrávaného vzduchu. Nedochází tak ke ztrátám tepelné energie jako při klasickém větrání okny. Používáním rekuperačních jednotek také získáme komfort průběžného větrání bez "průvanu". Nemusíte se starat, jak a kdy větráte, protože tato zařízení větrají za nás a to vždy, kdy je to potřeba.

DLuvnitrDLvenku

Komfortu i úspory energie se dosáhne nejen při provozu topení, ale i při chlazení (tj. klimatizování prostor), kdy se přiváděný vzduch od odváděného naopak ochlazuje. Proces rekuperace (zpětné získávání tepla) probíhá v protiproudém výměníku, kde odchozí odvětrávaný vzduch předává teplotu přiváděnému čerstvému venkovnímu vzduchu.

princip-rekuperace

Ideálním řešením větrání v domě bez instalace vzduchových rozvodů jsou lokální rekuperační jednotky. Nemusíte instalovat centrální větrání s rozvody nečistitelné vzduchotechniky. Lokální rekuperace jsou výhodné pro novostavby i pro rekonstrukce a stávající budovy.

Tato velmi tichá zařízení jsou určena pro instalaci přímo do obvodové zdi větrané místnosti a zajišťují výměnu vnitřního vzduchu s venkovním s vysokou mírou rekuperace až 90%. Výměna vzduchu probíhá přes křížový protiproudý výměník tepla ve čtyřech stupních intenzity větrání a s filtrací vzduchu. Jednotky jsou vhodné pro stěny s hloubkou 320 až 530 mm (s nástavcem až 640 mm).

logo-tk  • Sdílet: