slideshow-page

Pro školy

INFORMACE PRO ŠKOLY

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY PRO ŠKOLY

Pro základní, střední odborné školy, vysoké školy a další zájemce pořádá Národní stavební centrum komentované prohlídky v areálu vzorových montovaných domů a v 3D expozici stavebních materiálů.

V rámci těchto prohlídek se zájemci dozví informace o činnostech Národního stavebního centra, o jeho historii a o fungování vzorových montovaných domů. Účastníci budou mít také možnost si prohlédnout vzorové domy v Centru, kterými je provede kvalifikovaný obchodní zástupce. Ten účastníkům zodpoví jejich dotazy a rovněž je informuje o nabídce konkrétního výrobce dřevostaveb.  

V případě zájmu se účastníci blíže seznámí s problematikou dřevostaveb, trvale udržitelné výstavby, pasivních domů, technického zařízení budov apod. Při těchto výkladech si zájemci mohou v 3D expozici stavebních materiálů prohlédnout vystavené exponáty, na kterých jim bude vysvětlen princip jejich fungování.  K dispozici jim budou i vzorové řezy a dotykové obrazovky s informacemi k daným tématům.

Komentované prohlídky jsou možné již od 10 účastníků, cena prohlídky se stanovuje na základě časového rozsahu, pohybuje se od 500Kč/hod. Termín prohlídky je třeba dopředu nahlásit a zadat požadavky na odbornost a zaměření přednášek.

 

EXKURZE NA STAVBY PRO ŠKOLY

Pro základní, střední odborné školy, vysoké školy a další zájemce pořádá Národní stavební centrum exkurze na stavby splňující principy trvale udržitelného rozvoje. Na těchto odborných exkurzích si budou moci žáci prohlédnout technologie a technická zařízení a jejich teoretické znalosti tak dostanou další rozměr.
Exkurze jsou koncipovány jako jednodenní s návštěvou 2 – 3 staveb. Žáky na stavbách provádí kvalifikovaný průvodce, který dokáže zodpovědět veškeré kladené otázky. Výběr objektů je vždy konzultován s pedagogickým pracovníkem a odborný výklad přizpůsoben oboru studia a dosaženým znalostem žáků.
Národní stavební centrum zajistí veškeré organizační záležitosti, studijní materiály, fotodokumentaci, audiozáznam, autobusovou dopravu i občerstvení. Požadavek na exkurzi je nutné zadat min. 3 týdny před plánovaným termínem, kalkulace je individuální v závislosti na počtu účastníků a výběru staveb.

 

Kontaktní osoba: Ing. Zuzana Svobodová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 541 159 448.

 

ZPRACOVÁNÍ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI, ADMINISTRACE PROJEKTŮ


Nabízíme školám (ZŠ, SŠ, SOU, VŠ) zpracování projektových žádostí k získání dotací z evropských fondů a také výpomoc s administrací již realizovaných projektů. V případě zájmu či dotazů se na nás neváhejte obrátit.


Kontaktní osoba: Ing. Eva Vrbová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 541 152 868.

 

PROJEKT PRAXE DO ŠKOL

Projekt je určen pro žáky vybraných středních škol a odborných učilišť technického směru, které projevily zájem se do projektu zapojit. Tito žáci v rámci projektu absolvují odborné exkurze na vybrané stavby, workshopy se zástupci podnikatelského sektoru, přednášky o trvale udržitelném rozvoji, navštíví stavební a strojírenský veletrh, miniveletrh pracovních a studijních příležitostí, zúčastní se exkurzí do vzorkovny stavebních materiálů a vzorových domů. V rámci projektu byl pro cílovou skupinu vytvořen portál pracovních příležitostí. 

www.absolventidoprace.cz

 

   • Sdílet: