slideshow-page

AKTUALITY

31.7.2014 Výstup z 1. kola workshopů projektu Navrhování rekonstrukcí trochu jinak ke stažení ZDARMA

Stáhněte si ZDARMA výstup z projektu.

 

logo cs

 

Projekt „Navrhování rekonstrukcí trochu jinak“ vznikl ze společné spolupráce Centra pasivního domu a Národního stavebního centra. Hlavním cílem bylo pomoci s návrhem rekonstrukce domů, aby proběhla co nejlépe z pohledu energetické a ekonomické efektivnosti. Ve výsledku tak vznikají důležité příklady nejlepší praxe, které dnes v České republice chybí.

Během čtyř navazujících workshopů pro různé fáze projektové dokumentace (studie, DSP, DPS ‐ stavební část a DPS ‐ část TZB) zkušení oponenti pomáhali svými připomínkami k optimalizaci projektů. Během roku se podařilo „vyladit“ projekty dvou zajímavých objektů pro bydlení ‐ rodinného domu v Sedlešovicích u Znojma a bytového domu v Brně. Výstupy z workshopů mají sloužit při navrhování dalších projektů pro rekonstrukce domů, proto byl při výběru zapojených projektů kladen velký důraz na jejich opakovanou využitelnost na dalších rekonstrukcích budov.

Tento výstup projektu je kompilátem nejdůležitějších informací z workshopů a má sloužit jako inspirace pro běžnou praxi. Nebylo cílem vytvořit komplexní návod jak na renovace, proto neobsahuje vysvětlení, jak pasivní dům nebo jeho prvky používané při kvalitních renovacích fungují, ani neobsahuje detailnější popis principů nízkoenergetického stavění. Na vybraných příkladech jsou zde ukázány možnosti návrhu renovací, s maximálním využitím potenciálu úspor, ale zároveň s ohledem na uživatelský komfort a samozřejmě ekonomiku řešení. Věříme, že tyto zajímavé příklady poslouží jako inspirace pro Vaše velice úsporné a uživatelsky příjemné renovace.

 

Výstup je ke stažení ZDE

CPDNSC logo

   • Sdílet: