slideshow-page

PRAXE DO ŠKOL

PRAXE DO ŠKOL

 

 

Název globálního grantu: Zvyšování kvality ve vzdělávání v Jihomoravském kraji II
Program: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Prioritní osa programu: 1 – Počáteční vzdělávání
Oblast podpory: 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání
Trvání projektu: 1.4.2013 – 31.1.2015
Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.16/02.0005

Cíl projektu

Primárním cílem projektu je zkvalitnění počátečního vzdělávání žáků středních škol a odborných učilišť technického zaměření v Jihomoravském kraji. Dalším cílem projektu je zvyšování motivace žáků ke vzdělávání se v technických oborech, zejména se zaměřením na trvale udržitelný rozvoj ve stavebnictví, obnovitelné zdroje, úspory energií, automatizace budov, ekonomická efektivnost energeticky úsporných opatření apod. Cílem je také zvyšování provázanosti mezi žáky středních škol a potenciálními zaměstnavateli absolventů. Dalším cílem je ve spolupráci s vysokými školami v Brně a Ostravě žáky motivovat k dalšímu vzdělávání prostřednictvím transferu informací a miniveletrhu pracovních a studijních příležitostí.

Popis projektu

Projekt je určen pro žáky vybraných středních škol a odborných učilišť technického směru, které projevily zájem se do projektu zapojit. Tito žáci v rámci projektu absolvují odborné exkurze na vybrané stavby, workshopy se zástupci podnikatelského sektoru, přednášky o trvale udržitelném rozvoji, navštíví stavební a strojírenský veletrh, miniveletrh pracovních a studijních příležitostí, zúčastní se exkurzí do vzorkovny stavebních materiálů a vzorových domů. V rámci projektu bude pro cílovou skupinu vytvořen portál pracovních příležitostí.

Cílová skupina

Svým zaměřením je projekt Praxe do škol vhodný pro střední školy a učiliště technického zaměření, zejména strojírenské, stavební a elektro. S nabídkou spolupráce na projektu bylo osloveno 12 středních odborných škol a učilišť technického zaměření z JMK, pro které je projekt připraven. Zájem na spolupráci na projektu potvrdilo do termínu odevzdání žádosti 8 středních škol a učilišť. Jedná se o školy s výukovými obory stavebnictví a geodézie, strojírenství a strojírenská výroba, elektrotechnika, technická chemie a zpracování dřeva, tedy školy, u jejichž žáků lze předpokládat možnost budoucí profesní kariéry ve stavebnictví. Cílovou skupinu tvoří zejména žáci posledních ročníků těchto středních odborných škol a učilišť, kteří absolvují sérii jednodenních školení, odborných exkurzí na vybrané stavby, workshopy s firmami, exkurze ve Stavebním centru Eden 3000, návštěvu stavebních a strojírenských veletrhů a zúčastní se miniveletrhu pracovních příležitostí.  • Sdílet:

Kontaktní osoba:

Ing.Eva Vrbová
541 152 868,
+420 606 078 819
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.